Covidová situace je v Karlovarském kraji zatím klidná, proočkovanost stoupá jen pomalu

19.10.2021
Roman Kořinek

Zatímco v některých krajích České republiky propukla další vlna covidové epidemie, na západě Čech je zatím klid. Podle hejtmana Karlovarského kraj Petra Kulhánka (STAN) jsou nemocnice na případný nárůst nemocných připravené a pravidelně zasedá i krizový štáb.

 

„Aktuálně máme jedenáct hospitalizovaných pacientů, ale pouze jednoho s vážným průběhem na jednotce intenzivní péče. Kapacitně jsme na tom velmi dobře a jsme připraveni na případný nárůst případů reagovat v řádu několika hodin,“ vysvětlil hejtman.

Ten dále uvedl, že se nyní řeší otázka, zda se epidemie bude šířit do dalších okresů a krajů republiky a opět půjde o problém všech, nebo zda bude jednat pouze o lokální ohniska a postižená místa.

V Karlovarském kraji i nadále probíhá očkování, o které ale stále klesá zájem. Podle Petra Kulhánka by bylo dobré probudit mladou generaci a přesvědčit ji, aby se nechala naočkovat. „Jedná se o populaci od šestnácti do třiceti let, kde je proočkovanost velmi nízká a právě tito lidé nám brání v získání takzvané kolektivní imunity. Potřebovali bychom proočkovat ještě necelých deset procent obyvatel kraje, ale zájem je nyní velmi malý,“ doplnil hejtman, který je přesvědčen, že je třeba mladší lidi více motivovat a to jak na celostátní tak i lokální úrovni.

V Karlovarském kraji se již také začala podávat třetí posilující dávka vakcíny proti covid -19.  „Mám informaci, že ji bylo podáno 983 třetích dávek,“ doplnila mluvčí kraje Jana Pavlíková s tím, že každý, komu přijde informativní smska ohledně třetí dávky se může nechat naočkovat u svého praktického lékaře, nebo v nějakém otevřeném očkovacím centru.

Zdroj: vzNepřehlédněte