Cyrilometodějská stezka je 109 kilometrů dlouhá a nově spojila dvě známá poutní místa

28.11.2022
Doris Drienová

Klub českých turistů dokončil značení Cyrilometodějské stezky spojující Svatý Kopeček u Olomouce s Velehradem na Uherskohradišťsku, jejíž trasa odkazuje na kulturní kořeny Slovanů spojené s příchodem sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu. Cyrilometodějská stezka měří 109 kilometrů, sdělila uvolněná členka krajského zastupitelstva pro oblast vnějších vztahů a cestovního ruchu Milada Sokolová (ODS).

„Stezka propojuje četná historická a poutní místa, se kterými se výletníci mohou seznámit a dozvědět se třeba něco nového. Mimo to prolíná spoustu krásných scenérií, a ty si zase určitě užijí všichni milovníci přírody,“ uvedla Sokolová. Trasa spojuje významná arcibiskupská místa Svatý Kopeček, Olomouc, Kroměříž a Velehrad. Vede také kolem poutního místa Dub nad Moravou u Olomouce, tovačovských rybníků a pohořím Chřiby.

Více než sto kilometrů dlouhou stezku po území Olomouckého a Zlínského kraje lze rozvážným krokem projít za 30 hodin, ale lidé si ji mohou rozdělit do několika etap.

Hejtmanství Cyrilometodějskou stezku propaguje. „Před budovou krajského úřadu v Olomouci jsou teď panely, které projekt přibližují. Výletníci tam mohou získat inspiraci na cestu,“ podotkla Sokolová. Informace o Cyrilometodějské stezce turistům nabízí webové stránky.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte