David čeká na zachránce, potřebuje kostní dřeň. Pomůže někdo z vás?

3.12.2021
Roman Kořinek

David je jedenadvacetiletý sportovec ze Sokolova, jemuž se před nedávnem obrátil život vzhůru nohama. Byla mu totiž diagnostikována aplastická anémie, vzácné onemocnění na bázi dřeňového útlumu. Léčba bohužel selhala a David, který se věnoval basketbalu, nutně potřebuje nejprve chemoterapii, následně transplantaci kostní dřeně.

„Jenže koronavirus zasáhl i do počtu registrovaných dárců, jejichž počet se snížil téměř o polovinu, a tak David na svého dobrodince stále marně čeká. Přitom jde o čas,“ říká mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín s tím, že příběh mladého sportovce sleduje celé vedení města Sokolova.

Podle dalších slov mluvčího sokolovské radnice má popisovaný příběh mnohem hlubší rozměr. Davidův tatínek je už téměř tři dekády hasičem a za svůj život nezištně pomohl stovkám lidí. Mnohým z nich doslova zachránil život, ačkoliv přímo s ním a jeho nejbližšími si osud už několikrát nehezky pohrál.

„Další drama bylo rozehráno nedávno, protože tento správný chlap je nucen bojovat o další život, a to život nejcennější, který patří jeho vlastnímu synovi,“ dodává mluvčí.

Davidovi i dalším podobně postiženým lidem mohou pomoci dobrovolníci ve věku mezi 18 a 35 lety. Ti se totiž mohou přihlásit do Registru dárců kostní dřeně, případně o Davidovi informovat co nejširší okolí. S každým novým dárce totiž roste šance a naděje, že se nakonec podaří najít hrdinu, který mladému člověku poskytne dar nejcennější, dar života.

Zdroj: vzNepřehlédněte