Dechovka v Berouně hrála u Hvězdy

4.8.2021
Redakce

Krátce po obědě zábavný hudební program zahájil místostarosta města Beroun Dušan Tomčo, který pochválil všechny přítomné za početnou účast. Návštěvníky na podobné akce přitahuje také to, že si mohou od srdce zazpívat, nejinak tomu bylo i nyní. Výbornou náladu nijak nezkazilo ani poněkud pošmourné počasí.

Bohatý program odstartovala Berounská šestka se svými sólisty. O jejím repertoáru velice zasvěceně promluvil známý moderátor a znalec dechové a lidové hudby Karel Vydra. Poté se na pódiu střídaly kapely, když hrála lidová hudba, před pódiem svižně zatančili manželé Brennerovi.

Přes dvěstě přítomných diváků přivítalo velice mladou dechovku Věnovanku z Čáslavi. Krojovaná kapela „Skaláci“ svým vystoupením opět u publika výrazně bodovala. Na samý závěr odpoledne patřilo pódium před berounskou Hvězdou bývalému zpěvákovi kapel Moravanka a Moravěnka Jiřímu Helánovi, který spolu s cimbálovkou primáše Petra Mikulky, nejen skvělou hrou na cimbál, ale i hlasem, podpořila Broňa Schoříková spolu se zpěvačkou Hankou Cvrkalovou. I když chvilku drobně zapršelo, nikomu to nevadilo, a všichni se skvěle bavili a od plic si také zazpívali.

Pavel Paluska

Zdroj: vlastní zdroj


Témata:

Nepřehlédněte