Děčín pomáhá bezdomovcům, jak to jen jde. Zajistil jim nouzové ubytování ve stanu

14.1.2021
Redakce

Stan si radnice bezplatně vypůjčila od sboru dobrovolných hasičů v Křešicích. Stojí v kempu pod Novým mostem v centru města. K dispozici jsou provizorní lůžka, osvětlení, stan je vytápěn. Lidé, kteří tu stráví noc, budou mít k dispozici také toaletu či nádoby na odpady.

Na recepci kempu bude vždy jeden pracovník zajišťovat dozor. Personál proškolili pracovníci, kteří s bezdomovci ve městě dlouhodobě pracují. Hranice deset stupňů pod nulou je ta, kdy mají lidé bez přístřeší podle průzkumu o ubytování zájem.

Bezdomovcům hrozí nebezpečí, venku bude mrznout. Pardubice poskytnou nocleh pro tuto rizikovou skupinu

Provoz stanu určuje provozní řád. Dovnitř nemohou lidé pod vlivem alkoholu nebo drog. Všem příchozím se bude měřit teplota a do areálu nemohou lidé se psy. Připraveny budou deky, roušky a dezinfekční prostředky, aby bylo možné dodržet hygienická opatření.

Přes den mohou lidé bez domova v Děčíně využívat služeb nízkoprahového zařízení Jonáš. Do budoucna město chce mít v případě mrazů k dispozici prostor v objektu v Benešovské ulici. „V našem objektu připravujeme místnost, kam by se v mrazech mohli lidé bez domova uchýlit. V objektu je ale nutné provést stavební úpravy,“ uvedla náměstkyně primátora Anna Lehká.

adp/ČTKNepřehlédněte