Dehydrovaného Zemana navštívila manželka i Mynář. Jeho hospitalizace trvá už osmý den

21.9.2021
Redakce

Prezidenta Miloše Zemana v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN) navštívila jeho žena Ivana a kancléř Vratislav Mynář. Hospitalizován kvůli dehydrataci a mírné únavě zůstává osmý den. Pražský hrad označuje týdenní pobyt v nemocnici za rekondiční. Podle mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka má ve středu Zeman na zámku v Lánech naplánovány tři schůzky se zástupci vlády a opozice.

Za Zemanem do nemocnice přijeli kolem 12:00 manželka Ivana a kancléř Mynář. Přišli i další pracovníci Pražského hradu, do nemocnice přinesli i dva velké koše s květinami. Mynář odjel asi po hodině a čtvrt, Zemanová o něco později.

Aktuální pobyt v nemocnici je pro Zemana nejdelší za jeho působení v prezidentském úřadě. Do ÚVN nastoupil v úterý 14. září. Podle Hradu jde o plánovaný pobyt, první oficiální informaci o něm ale jeho zástupci vydali až dva dny poté, co prezident absolvoval vyšetření včetně sonografie nebo krevních odběrů. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček v tiskové zprávě uvedl, že vyšetření prezidenta neodhalila žádné problémy, které by ho ohrožovaly na životě. Lékaři zjistili, že byl dehydratován a mírně vyčerpán. Dlouhodobě se prezident léčí s neuropatií nohou a cukrovkou. Kvůli potížím s nohama začal letos používat invalidní vozík.

Během pobytu v nemocnici Zeman přijal několik návštěv, kromě manželky a kancléře za ním přijeli dcera Kateřina, bývalý prezident Václav Klaus, premiér Andrej Babiš (ANO) nebo kardinál Dominik Duka.

Zemana ve středu čekají schůzky s ministryní financí Alenou Schillerovou (za ANO), předsedou ODS Petrem Fialou a šéfem SPD Tomiem Okamurou. „Plánovaný středeční program platí,“ sdělil Ovčáček. Ve čtvrtek se měl Zeman setkat na pravidelné schůzce s předsedou sociální demokracie Janem Hamáčkem. Setkání ale bylo přesunuto na příští středu.

adp/ČTKNepřehlédněte