Desítky procent restaurací hrozí, že už neotevřou

Především kvůli nucenému uzavření provozů ztratily restaurace v prvním pololetí na tržbách okolo 30 miliard korun. Jejich propady pokračují i ve druhém pololetí. Z trhu se šíří informace o desítkách procent restaurací, které už neotevřou.

Celý sektor stravování (včetně závodních jídelen a kantýn) dosahuje přitom ročně podle odhadů 190 až 200 miliard. Restaurace z toho tvoří asi 70 %, tedy 130 až 140 miliard. Pokud by propad za celý rok dosáhl dejme tomu 60 miliard (dvojnásobku prvního pololetí), pak by přišly o skoro o polovinu celého obratu. Přičemž je samozřejmě otázkou, kdy se znovu otevřou, zda to bude ještě před Vánoci, případně, zda se lidé nebudou bát do nich přijít.

„Na jaře jsme to jakž takž řešili výdejem přes okénko a rozvozy. Jenže teď už to bude dělat každý,“ zdůrazňuje například David Šálek z restaurace Pod Terasami v Hradci Králové. „Nikoho jsme nepropustili, nicméně příjmy zaměstnanců hodně klesly. Nevím, jak to mohou zvládat. Už teď máme výpadek v tržbách okolo pěti milionů,“ dodává.

Provozovatel pražských restaurací Le Camille a Času dost David Gruževský dokonce u jedné z nich uvažoval o uzavření. „Skoro se dá říct, že v případě Času dost jsem se nechal přemluvit od majitele objektu, abych vytrval. V první covidové vlně jsme museli snížit počet zaměstnanců. Takže třeba úklid zajišťujeme vlastními silami,“ upřesnil.

Podle Kastnera nyní jdou restaurace zhruba na 3 až 5 procentech. Ani po znovuotevření ale nečeká návrat na původní úroveň. Proto je třeba, aby pomohl i stát. Třeba snížením DPH, nebo odložení tzv. neúčelového stravovacího paušálu. Pokud by totiž nahradil stravenky, mohlo by to být řadě restaurací přinést vážné problémy. „Jestli přijde paušál, odhaduji pokles tržeb o 20 až 30 %. Což bude fatální,“ potvrzuje Šálek.

„Chceme proto nadále usilovat o dočasné snížení DPH na stravovací služby, legalizaci spropitného a úpravu plánovaného stravovacího paušálu tak, aby byla zajištěna jeho účelovost. Tedy že příspěvek zaměstnanců bude skutečně utracen za jídlo a nedojde tak k poklesu tržeb restaurací a kantýn. Případně o odložení paušálu na čas prosperity,“ říká Kastner.

„Podle studie Institutu oceňování majetku VŠE by stávající návrh neúčelového stravovacího paušálu znamenal pro gastro sektor snížení tržeb o 35 miliard Kč, což jde proti podpoře, kterou se snažíme gastro sektoru zajistit,“ dodává.

Dnes, 04:00
Když se řeknou názvy filmů Dívka v modrém, Hostinec U kamenného stolu, Jan Žižka, Sokolovo,...
Dnes, 04:00
3D vizualizaci výstavy To nejlepší z architektury šedesátých a sedmdesátých let v České republice připravila...
Dnes, 04:00
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 04:00
V celé zemi bude dohlížet na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel 26 tisíc policistů. Měli...
Včera, 15:35
Zřícenina hradu Kostomlaty pod Milešovkou leží na vysokém horském hřebenu Březiny vybíhajícím ze severozápadních svahů...
Včera, 15:30
Musím se vám přiznat, že jsem teď od Vánoc docela hřešil. Co se týče alkoholu....
Včera, 13:25
Děláme to automaticky. Syrové brambory uvaříme ve vodě a tu pak vylijeme do odpadu. To...
Včera, 11:15
Kdo by neznal úžasnou pohádku Sůl nad zlato s legendárním Janem Werichem v roli uštěpačného...
Včera, 04:00
Nošení chirurgických roušek nebo respirátorů bude od 1. března povinné i na pracovištích. Ochranné prostředky...
Včera, 04:00
Vlasta Burian je pravděpodobně jednou z největší filmovou postavou české kinematografie všech dob. Nejen pro...
26.2.2021
Vláda schválila vyhlášení nového nouzového stavu od 27. února na 30 dní do 28. března....
Reklama