Desítky procent restaurací hrozí, že už neotevřou

Především kvůli nucenému uzavření provozů ztratily restaurace v prvním pololetí na tržbách okolo 30 miliard korun. Jejich propady pokračují i ve druhém pololetí. Z trhu se šíří informace o desítkách procent restaurací, které už neotevřou.

Celý sektor stravování (včetně závodních jídelen a kantýn) dosahuje přitom ročně podle odhadů 190 až 200 miliard. Restaurace z toho tvoří asi 70 %, tedy 130 až 140 miliard. Pokud by propad za celý rok dosáhl dejme tomu 60 miliard (dvojnásobku prvního pololetí), pak by přišly o skoro o polovinu celého obratu. Přičemž je samozřejmě otázkou, kdy se znovu otevřou, zda to bude ještě před Vánoci, případně, zda se lidé nebudou bát do nich přijít.

„Na jaře jsme to jakž takž řešili výdejem přes okénko a rozvozy. Jenže teď už to bude dělat každý,“ zdůrazňuje například David Šálek z restaurace Pod Terasami v Hradci Králové. „Nikoho jsme nepropustili, nicméně příjmy zaměstnanců hodně klesly. Nevím, jak to mohou zvládat. Už teď máme výpadek v tržbách okolo pěti milionů,“ dodává.

Provozovatel pražských restaurací Le Camille a Času dost David Gruževský dokonce u jedné z nich uvažoval o uzavření. „Skoro se dá říct, že v případě Času dost jsem se nechal přemluvit od majitele objektu, abych vytrval. V první covidové vlně jsme museli snížit počet zaměstnanců. Takže třeba úklid zajišťujeme vlastními silami,“ upřesnil.

Podle Kastnera nyní jdou restaurace zhruba na 3 až 5 procentech. Ani po znovuotevření ale nečeká návrat na původní úroveň. Proto je třeba, aby pomohl i stát. Třeba snížením DPH, nebo odložení tzv. neúčelového stravovacího paušálu. Pokud by totiž nahradil stravenky, mohlo by to být řadě restaurací přinést vážné problémy. „Jestli přijde paušál, odhaduji pokles tržeb o 20 až 30 %. Což bude fatální,“ potvrzuje Šálek.

„Chceme proto nadále usilovat o dočasné snížení DPH na stravovací služby, legalizaci spropitného a úpravu plánovaného stravovacího paušálu tak, aby byla zajištěna jeho účelovost. Tedy že příspěvek zaměstnanců bude skutečně utracen za jídlo a nedojde tak k poklesu tržeb restaurací a kantýn. Případně o odložení paušálu na čas prosperity,“ říká Kastner.

„Podle studie Institutu oceňování majetku VŠE by stávající návrh neúčelového stravovacího paušálu znamenal pro gastro sektor snížení tržeb o 35 miliard Kč, což jde proti podpoře, kterou se snažíme gastro sektoru zajistit,“ dodává.

Dnes, 06:46
Odvolací soud potvrdil 5,5 roku vězení někdejšímu kapitánovi Státní bezpečnosti Vladimíru Marečkovi. Je to nejpřísnější...
Dnes, 06:36
Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) oznámil mnohonásobně větší majetek a vyšší příjmy, než udával...
Dnes, 06:22
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 06:22
Dnes je Muzeum Bedřicha Smetany jednou ze specializovaných expozic Muzea české hudby a organizačně spadá...
Včera, 17:10
Azurová voda linoucí se kolem velkých balvanů, do kterých často také naráží a tím vznikají...
Včera, 15:21
Milá č. 18, slavný román amerického spisovatele Leona Urise, vychází opět v češtině. Podmanivý příběh...
Včera, 14:57
Na severu a severovýchodě Česka hrozí ve středu odpoledne místy silné bouřky, ojediněle s krupobitím....
Včera, 14:39
Možná jste to zaznamenali také. S volným časem v době koronavirové si člověk hledá rozptýlení...
Včera, 14:35
S přicházejícím teplým a slunečným počasím nastává opět sezóna grilování. Ta je ale kromě příjemných...
Včera, 14:30
Bojové sporty, motorismus a mnoho dalšího. Na české sportovní televizi SPORT 5 můžete sledovat pořady...
Včera, 14:26
Miliony lidí už mají první dávku očkování za sebou a další před sebou. A jako...
Reklama