Částka ve výši téměř 1, 5 milionu korun byla v rámci benefiční akce Nadačního fondu KlaPeto rozdělena mezi 49 dětí především s amputovanou končetinou či jinými handicapy. Sobotní akce na bezbariérové lodi Prague Boats, která byla zdarma zapůjčena, byla plná radosti.
Šeky rodinám dětí předávali zakladatelé Nadačního fondu KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš. Určeny jsou především na neurorehabilitace a další pomoc, díky které dochází ke zlepšování fyzického i psychického stavu dětí, ale pojišťovny ji neproplácejí. Benefice se konala v sobotu 6. listopadu v rámci asi dvouhodinové plavby, následně loď zakotvila na Dvořákově nábřeží a pokračovala zábava.
Každoroční výstup na Sněžku
Nadační fond každoročně pořádá výstup na Sněžku, a to vždy pro konkrétní dítě či sourozence – letos (kvůli pandemi v omezeném režimu) pro trojčátka Amálku, Žofinku a Viktorku Hráčkovy. Náš REGION o akcích pravidelně informuje.
Ani koruna na režii fondu
Výšlapu se účastní lidé s handicapem i bez, zájemci si mohou kupovat trička či jinak finančně přispět. Během devíti ročníků už bylo vybráno více než 9,5 milionu korun. Všechny vybrané peníze jdou dětem, na režii fondu nejde ani koruna. Příští, již desátý, výšlap na Sněžku se uskuteční v sobotu 28. května 2022 v Peci pod Sněžkou.
Zdroj: David Malík/BLESK




















