• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Pomozte i vy! A vyšlápněte Sněžku pro trojčátka s dětskou mozkovou obrnou

  28.5.2021
  Andrea Cerqueirová

  Již devátý ročník charitativního výstupu na Sněžku se koná v sobotu 29. května. Pořádá jej Nadační fond KlaPeto v čele s autorem projektu – handicapovaným atletem Jaroslavem Petroušem. V 10 hodin se vyráží od Kapličky v Obřím dole. O každoročních výstupech na Sněžku Náš REGION v minulosti již informoval.

  „Letos poprvé není tváří akce dítě po amputaci nebo narozené bez končetin. V názvu benefice není ani žádné jméno, protože na vrchol Sněžky vyrazíme hned pro tři roztomilé děti. Pro tři holčičky, pro tři sestry, pro trojčátka,“ uvedli zakladatelé NF KlaPeto Kateřina Klasnová a Jaroslav Petrouš.

  Jaroslav Petrouš, Filip Veselý a Kateřina Klasnová při letošním výšlapu na Sněžku.

  KlaPeto pomáhá dětem s handicapem i v době pandemie

  Dodávají, že Amálka, Žofinka a Viktorka Hráčkových přišly na svět před čtyřmi lety s porodními váhami kolem půl kilogramu. „Svůj život si doslova vybojovaly po náročných operacích a pobytech v různých neonatologických centrech, ale zdravotní následky si ponesou po celý život. Všechny tři mají dětskou mozkovou obrnu,“ uvedl Nadační fond KlaPeto v tiskovém prohlášení.

  Potřebují peníze na pravidelné neurorehabilitace

  „Aby se jednou mohly postavit na vlastní nohy, potřebují peníze na pravidelné neurorehabilitace, které nehradí pojišťovny. Rodiny s jedním handicapovaným dítětem na ně těžko shání finance, v případě rodiny Hráčkových se náklady násobí třemi. Sháníme pro ně proto čtvrt milionu korun, další vybrané peníze pomohou opět desítkám ostatních těžce zdravotně postižených dětí,“ dodali Klasnová s Petroušem.

  „Pochod se uskuteční trasou přes Obří důl. Oficiální start je proto od Kapličky v Obřím dole (cca hodina chůze od centrálního parkoviště v Peci pod Sněžkou), odkud vyrazí amputář a několikanásobný mistr České republiky v hodu diskem Jaroslav Petrouš. Jako tradičně se k němu připojí další handicapovaní a cestu na Sněžku symbolicky otevře vládce hor Krakonoš,“ uvedl Nadační fond KlaPeto.

  Výšlap na Sněžku pro Evču z Rudné, která má amputované nohy. Tradiční akce pomáhá i sdružuje

  „Na podporu trojčátek a dalších handicapovaných dětí se koná veřejná sbírka. Přispět lze jakoukoliv částkou na transparentní účet číslo: 2001375049/2010 (Fio). Pomoci lze také zakoupením benefičního trika, které nadačnímu fondu dodal partner projektu společnost Mafini. Obrázek letos namaloval malíř Karel Jerie,“ dodal. Mimochodem, za uplynulých osm ročníků se Nadačnímu fondu KlaPeto podařilo vybrat více než osm milionů korun, které pomohly desítkám dětí s těžkým zdravotním postižením.  Nepřehlédněte