• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Dětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava

  10.10.2017
  Kryštof Sahula

  V Újezdě u Průhonic se 7. října na Návesním rybníku uskutečnil už 10. ročník dětských rybářských závodů. Rybařit přišlo několik desítek dětí převážně z Újezdu a blízkého okolí a rybářské klání si nenechal ujít ani samotný starosta městské části Praha-Újezd Václav Drahorád. Jak to při klání vypadalo, na to se podívejte v galerii.

  Na hladkém průběhu rybářských závodů se podílela jak MČ Praha-Újezd v čele se starostou, tak občanské sdružení spravující Návesní rybník. Akci bohužel negativně poznamenal přesun jejího konání. Původně se totiž měla konat již před několika měsíci, kdy jsou ryby mnohem aktivnější – v říjnu už se podle rybářů ryby pohybují spíše u dna. „Bohužel se nepovedlo akci uspořádat v červnu, jak bylo původně v plánu, takže se ryby už stahují ke dnu,“ vysvětlil Našemu REGIONU jeden z pořadatelů.

  FOTO: Dětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava

  Dětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - Rybářské závodyDětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - davDětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - davDětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - davDětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - dav
  Další fotky
  Dětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - davDětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - hdrDětské rybářské závody v Újezdě u Průhonic – zkouška trpělivosti i velká zábava - hdr

  Ryby nebraly, lidi se přesto bavili

  Za posun závodů zaplatili účastníci daň v podobě neaktivity ryb zejména v první hodině klání. Jak trefně poznamenal jeden z účastníků: „Nepodařilo se nám vylovit ani utopenou botu.“ Avšak děti i jejich rodiče se dobře bavili a především o tom je taková akce. „Nakonec jsme i nějakou tu rybu vylovili,“ usmíval se jeden z rodičů.

  Připravený byl i stánek s očerstvením, kde nechyběl nezbytný sortiment – pivo a klobásky. Rybáři s umem, le bez vybavení měli možnost vypůjčit si udici a vyzvat ryby na souboj. Účastníky bažící po zážitku z lovu neodradil ani drobný déšť. Rodiče sice mohli svým dětem pomoci s nahazováním, ale své kousky si už musely vylovit samy.

  Závodníci byli hodnoceni dle celkové délky svých úlovků. První tři výherci obdrželi rybářský prut s navijákem, 4. a 5. získal naviják, na 6. a 7. místě dostali rybářský prut a od 8. do desátého rybářské potřeby. Prvních sedm závodníků také obdrželo od pořadatelů diplom.

   

   

   


  Témata:

  Nepřehlédněte