• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Diskriminace na letišti? Ženu údajně nepustili do letadla kvůli její váze

  29.11.2022
  Simona Knotková

  Brazilská influencerka Juliana Nehme tvrdí, že se při cestování setkala s nehoráznou diskriminací ze strany Qatar Airways. Letecká společnost ale prohlašuje, že všechno bylo jinak…

  Osmatřicetiletá Juliana Nehme trávila dovolenou v Libanonu. Na zpáteční cestu měla zarezervovaný let z Bejrútu do Dauhá, odkud měla pokračovat dalším spojem do brazilského São Paulo. Právě v hlavním libanonském městě se ale stala údajnou obětí odporné diskriminace.

  Žena tvrdí, že ji vyhodili z letadla kvůli jejím obřím ňadrům

  Tvrdí, že ji letištní personál nepustil do letadla kvůli její váze. Ženě bylo prý řečeno, aby si koupila letenku do první třídy, kde pro ni bude vhodnější sedačka. Pracovníci letiště jí přitom měli odmítnout stornovat původní let a vrátit peníze za letenku, která v přepočtu na naši měnu stála přes 23 tisíc korun.

  „Extrémně mě ponížili před ostatními lidmi na letišti. A všechno jenom proto, že jsem tlustá! Taková ostuda pro společnost, jakou je Qatar, že podobným způsobem diskriminuje cestující. Jsem tlustá, ale jsem člověk jako všichni ostatní! Není fér, že si zakoupíte letenku, a dočkáte se ponižování, vyhrožování a odepření cesty! Potřebuju, aby to někdo urychleně vyřešil!“ rozvášnila se žena na svém Instagramu, kde ji sleduje skoro 170 tisíc uživatelů.

   

  Zobrazit příspěvek na Instagramu

   

  Příspěvek sdílený Juliana Nehme (@juliananehme)

  Tvrdí, že si chtěla zakoupit letenku do první třídy, ale ani to jí nebylo umožněno. Kvůli komplikacím v cizí zemi musela utratit další peníze za hotel a taxi. Letecká společnost nicméně přišla s poněkud odlišnější verzí události…

  Její představitelé uvedli, že Nehme byla sprostá a agresivní na zaměstnance letiště, a proto byla vykázána z letu. „Dotyčná cestující byla velice hrubá a agresivní na zaměstnance během odbavování, když jeden z jejích spolucestujících nepředložil požadovanou dokumentaci o očkování. Personál a další cestující byli jejím chováním značně znepokojeni. V důsledku toho byla letištní bezpečnost požádána, aby zasáhla,“ sdělil mluvčí Qatar Airways.

  Žena popsala hororový let mezi dvěma obézními lidmi. Dočkala se odškodnění

  Dodal, že žena si následně zarezervovala jiný let.

  Zdroj: Mirror  Nepřehlédněte