• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Dívenku (6) brutálně napadli cvičení pitbullové, jen díky své sestře (11) ještě žije

  3.9.2022
  Doris Drienová

  Pro šestiletou Violet Newmanovou to byl další běžný den na Hawaii, kde se svou rodinou žije. Jako každé ráno odešla se svými dvěma sestrami do školy a neměla ani ponětí, že její odpolední cesta ze školy zpět domů se změní v drsný boj o holý život.

  Violet a její sestry, patnáctiletá Faith a jedenáctiletá Layla, se domů ze školy vracely jako obvykle – část cesty autobusem a ze zastávky pak necelý kilometr pěsky. Právě ta pěší část se jim toho odpoledne, 5. listopadu 2021, stala osudnou.

  Jako obvykle procházely kolem domu, kde žili dva psi plemene pitbull, které jejich majitelé cvičili k útočení na lidi. Dívky s těmito psy nikdy neměly žádný problém, protože byli vždy bezpečně zamčení na dvorku za domem – toho dne se jim ale povedlo utéct.

  Zvířata pak udělala to, co je jejich majitelé naučili – oba psi zaútočili na nejmladší z dívek a snažili se ji zabít. Nejstarší Faith s hrůzou běžela pro matku, zatímco jedenáctiletá Layla se bez váhání odhodlala k naprosto hrdinskému činu. Nedala se totiž na útěk, místo toho se vrhla mezi běsnící zvířata a svou mladší sestru jim doslova vyrvala z chřtánů.

  Když na místo dorazila matka dívenek, nikdo z přihlížejících prý ještě ani nezavolal záchranku. Zavolala ji tedy ona sama, stejně tak jako policii. Šestiletou Violet převezli do nemocnice – ztratila 40 % zraku, ale hrozivý útok zvířat vycvičených k zabíjení přežila. Díky své sestře. Podle matky má Violet na krku obrovské a hluboké stopy po psích zubech, i tak ale může mluvit o štěstí. Kdyby ji sestra neodvlekla pryč a pes se do jejího krku zakousl jen o centimetr vedle, byla by mrtvá.

  Přivolané autority „ta nebohá zvířata“, jak se vyjádřila matka dívek, samozřejmě nechaly utratit. Matka tří sestřiček ale volá po spravedlivém potrestání majitelů psů: „Tohle není první incident, ke kterému v našem sousedství došlo. Nedávám to za vinu těm psům, oni udělali jenom to, k čemu byli vycvičení, nemohli jinak. Byli to jejich majitelé, kdo je vycvičil k tomu, aby byli útoční, a pak nad nimi natolik ztratili kontrolu, že zaútočili na moje dítě.“ Dále říká, že skutečným problémem je, že zákony nijak nehlídají, k čemu jsou zvířata svými majiteli cvičená.

  Violet se z útoku dále zotavuje, jizvy na duši se ale hojí velmi pomalu – rodina musela dát pryč své vlastní dva psy, protože byli kříženci pitbulla a Violet z nich od útoku měla panickou hrůzu. Kvůli prožitému traumatu také nemůže spát a má strach z každého psa, kterého potká na ulici. Celá rodina je ale vděčná jedenáctileté Layle, které svou odvahou zachránila sestře život.

  Zdroj: Mirror  Nepřehlédněte