Dnešek je posledním dnem festivalu Svět knihy, ovšem těšit se i tak můžeme na nabitý program

26.9.2021
Redakce

Dnes končí 26. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy. I v poslední den se ještě můžeme těšit na desítky akcí. Na programu jsou rozhovory s tvůrci, besedy i představení knižních novinek.

Jednou z akcí bude například beseda s francouzskou ilustrátorkou a komiksovou tvůrkyní Penélope Bagieuovou a ilustrátorkou a spisovatelkou Magali Le Hucheovou. Následuje autogramiáda.

Na téma identity se zaměří debata autorek Viktorie Hanišová a Chimamandy Ngozi Adichieové. Adichieová pochází z Nigérie, žije ve Spojených státech a patří k výrazným hlasům současné literatury.

V poledne bude spisovatelka Alena Mornštajnová hovořit s francouzským prozaikem Laurentem Binetem na téma psaní historické fikce. Autorka, překladatelka a literární historička Radka Denemarková a francouzská spisovatelka a filozofka Muriel Barberyová odpoledne pohovoří o knihách, které jsou pro ně důležité.

V sekci fantastiky pak dnes bude prezentace duchařské detektivky, kterou napsala Veronika Fiedlerová. Fantazijní příběh, který se odehrává v Praze za pandemie covidu, také představí spisovatelka Marka Míková a ilustrátorka Galina Miklínová. Jejich kniha má neobvyklé hrdiny – kabát a kabelku.

Svět knihy začal ve čtvrtek a každý den dosud přivítal tisíce lidí. V Průmyslovém paláci na holešovickém Výstavišti mohou návštěvníci vybírat z nabídky 152 stánků a řady kulturních akcí. Motto letošního ročníku je Můj domov je v jazyce. Akce podrobněji představuje literaturu Francie, která je čestným hostem festivalu.

zdroj: jv/ctk


Témata:

Nepřehlédněte