Do škol v Karlovarském kraji se vrátili žáci, je jich téměř šestatřicet tisíc

1.9.2021
Roman Kořinek

„Celkem se do škol v Karlovarském kraji rozvezlo zhruba 113.000 antigenních testů. Z krajských škol se všechny rozhodly právě pro antigenní testování,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Obdobně jako na jaře se testů distribuovaly prostřednictvím krajských úřadů, rozvoz zajistili hasiči do obcí s rozšířenou působností, odkud si testy odebíraly jednotlivé školy v obcích a městech. Školy mají také podle doporučení ministerstva školství mít přiměřené zásoby roušek a respirátorů pro případ, že by žák ochranu úst a nosu zapomněl. Kraj tentokrát centrální dodávky těchto pomůcek do svých škol nezajišťoval.

Do základních škol se dnes podle předběžných údajů vrací nebo nově nastoupí 25 270 žáků včetně prvňáčků. Údaje ale vychází z výkazu o zahájení povinné školní docházky. Prvňáčků by mělo do škol podle výkazu nastoupit 2 670. V loňském roce bylo k datu 31. 5. zapsáno 2 750, ale nakonec skutečně nastoupilo 2647 prvňáčků. I letos tak skutečný počet dětí, který nastoupí do prvních ročníků základních škol, může být mírně nižší. Konečné číslo bude zřejmé až na konci září nebo v říjnu.

Podobně i počet studentů středních škol je zatím jen odhadem, který vychází z předběžných údajů. V Karlovarském kraji krajský úřad předpokládá, že do středních škol nastoupí celkem 10 550 studentů.

Jak je to s proočkovaností žáků a pracovníků škol v Karlovarském kraji, krajský úřad nesleduje, a situace tak může být v každé škole odlišná.

Zdroj: čtkNepřehlédněte