Dobrovolníci nezklamali. Ve Strašicích uklízeli

14.10.2020
Redakce

Naši tradiční jarní akci jsme letos kvůli nouzovému stavu výjimečně posunuli na podzim a ukázalo se, že kdo má chuť pomoci přírodě konkrétním činem, hledá způsob, jak to učinit za všech okolností. Mnoho dobrovolníků uklízí nepořádek na svých toulkách nejen po Brdech zcela běžně a tuto akci chápe spíše jako gesto. Dobrovolnický úklid každoročně podporuje obec. Pan starosta osobně dohlíží na svoz a vážení odpadu. Díky jeho přízni obdrží každý dobrovolník kromě úklidových pomůcek také zaslouženou sladkou odměnu. Bez spolupráce s obcí by takovou akci šlo zorganizovat jen obtížně.

Loňský rekord v počtu uklízejících i sesbíraného odpadu letos Strašice netrhly. Množství odpadků odpovídalo mj. i počtu rukou, které s úklidem pomáhaly. Vegetace na podzim je též vzrostlejší než na začátku jara. Někdy se samozřejmě můžeme radovat také z toho, že jsme k přírodě ohleduplnější. Letos dobrovolníci nasbírali celkem 560 kg odpadu a našli 9 pneumatik. V dubnu 2019 uklízelo celkem 343 dobrovolníků včetně 280 žáků ZŠ v rámci vyučování, kteří společně nashromáždili neuvěřitelných 1 730 kg odpadu a 25 pneumatik. Další ročník místní akce se uskuteční na jaře 2021.

Celostátní akce Ukliďme Česko (www.uklidmecesko.cz) se pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR uskutečnila letos již posedmé.

Nejkurióznější nálezy

  • Letos: houpačka, digitální rádio.
  • V předchozích ročnících: hasicí přístroj, sekačka na trávu, umělé palmy, křeslo, sněhule.

Text: Kateřina Juríková, koordinátorka akce

FOTO: Ve Strašicích uklízeli

Ve Strašicích uklízeli - StrasiceVe Strašicích uklízeli - StrasiceVe Strašicích uklízeli - StrasiceVe Strašicích uklízeli - StrasiceVe Strašicích uklízeli - Strasice
Další fotky
Ve Strašicích uklízeli - Strasice


Nepřehlédněte