Šokující medicínské znásilnění! Ženu oplodnil její vlastní gynekolog

31.5.2021
Simona Knotková

Američanka, která nemohla otěhotnět přirozenou cestou, přijala sperma neznámého dárce. Po dlouhých letech se dozvěděla, že anonymním otcem byl ve skutečnosti její lékař.

Bianca Voss se před lety neúspěšně pokoušela otěhotnět. Nakonec se rozhodla pro umělé oplodnění neznámým dárcem, které jí měl provést doktor Martin Greenberg. Žena mu za to zaplatila sto dolarů.

Nedaří se vám otěhotnět? Milujte se i v neplodných dnech, radí experti

„Chtěla jsem někoho anonymního. Zeptal se mě, jestli by mi nevadilo, že by to byl žid. Odpověděla jsem, že ne, a to bylo všechno. Myslela jsem si, že dárcem bude třeba nějaký student medicíny, který pracuje v nemocnici,“ vypráví dnes pětasedmdesátiletá Newyorčanka.

Pokus se povedl a v roce 1984 se jí narodila dcera Roberta Voss. Byla to také ona, která si na podzim loňského roku zakoupila sadu na domácí DNA testování 23andMe. Výsledky byly šokující pro obě ženy. Podle DNA rozboru byl totiž otcem Roberty přímo Martin Greenberg.

Neplodnost je pořád tabu. Trápí víc lidí, než si myslíme

„Bylo to tam černé na bílém, že doktor Greenberg je můj otec. Ne můj možný otec, ne někdo, kdo má podobné DNA, ale můj otec. Je děsivé dívat se do zrcadla a vidět tam tvář člověka, který ublížil mé matce,“ sdělila do médií Roberta.

Právník Voss nyní žaluje Greenberga za „medicínské znásilnění“. Obhájce doktora tvrdí, že pro takové obvinění neexistují žádné důkazy. Podle jeho slov Greenberg Voss údajně nikdy ani neošetřoval.

Zdroj: MirrorNepřehlédněte