• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Dopravu v Jablonci zkomplikují stavební práce

  15.6.2024
  Simona Knotková

  Dopravu v centru Jablonce nad Nisou zkomplikují od pondělí 17. června práce v ulici Generála Mrázka.

  Dělat se bude nový povrch, chodníky i veřejné osvětlení. Od července do září pak bude ulice pro dopravu zcela uzavřena, řekla mluvčí magistrátu Jana Fričová. Asfaltový povrch rušné ulice je podle vedení města na konci životnosti a opravu nutně potřebuje, městský rozpočet přijde obnova zhruba stometrového úseku bezmála na 5,5 milionu korun.

  Omezený bude provoz na frekventovaném úseku od radnice směrem k Obchodnímu centru Central. „Stavba v části mezi ulicemi Kubálkova a Máchova bude rozdělená do dvou etap. Částečně se komunikace uzavře od 17. června do 2. července, od 3. července až do dokončení stavby v září bude tato část ulice zavřená úplně. Objízdná trasa povede po sousedních komunikacích,“ doplnil Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic magistrátu. Hotovo by podle něj mělo být v polovině září.

  Ulice bude mít nový asfaltobetonový povrch s parkovacím pruhem i nové odvodnění. Chodníky ze světle šedé žuly budou široké minimálně 180 centimetrů a budou vybavené prvky, které usnadní orientaci lidem se sluchovým či zrakovým postižením. Dva stožáry veřejného osvětlení nahradí čtyři nové. „Přístup pro rezidenty se bude řešit operativně podle postupu prací, ale nebude možný během pracovních hodin. Prosíme občany, aby neparkovali v ulici Generála Mrázka a využili parkování ve vedlejších ulicích,“ řekl Heidrich.

  V Jablonci nejde o jediné dopravní omezení, od pondělí bude úplně uzavřený také krátký úsek Revoluční ulice před domem číslo 954/19. „Výkopové práce pro opravu vodovodní přípojky by měly být hotové do 21. června. Objízdná trasa nebude značená, rezidenti mohou využívat obousměrně přilehlých místních komunikací,“ řekla Fričová. S víkendem by podle ní měla naopak skončit dopravní omezení spojená s rekonstrukcí ulice U Přehrady, která je součástí krajské silnice třetí třídy. Na její rekonstrukci se pracovalo od roku 2022.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte