Dva půlmaratony ano, tradiční vinobraní ne. Akce na severu Čech

28.8.2020
Redakce

„Do poslední chvíle jsme si nebyli jisti, zda Chomutovský půlmaraton budeme moci uspořádat. Museli jsme omezit počet závodníků, abychom se vešli do limitů vládních nařízení. Z toho důvodu také již nebude možné provádět registrace na místě v den závodu, jak byli lidé zvyklí z předchozích ročníků,“ uvedl náměstek chomutovského primátora David Dinda (Nový Sever).

Závod odstartuje 29. srpna z náměstí 1. máje a provede běžce historickým centrem, zooparkem, areálem Kamencového jezera nebo Bezručovým údolím. „Letos máme opět přes sedm stovek registrovaných běžců včetně téměř devadesáti štafetových týmů, což při současné situaci považujeme za velký úspěch,“ uvedla organizátorka závodu Nikola Formanová s tím, že i letos přetrvává tradice mezinárodní účasti německých sousedů.

Příznivci lounské galerie míní, že by ji měl vlastnit stát

S půlmaratonem se také počítá v Ústí nad Labem. Jubilejní desátý ročník je v plánu 19. září. Podmínky, za kterých se může uskutečnit, dojednává organizační výbor s krajskou hygienickou stanicí.

S ohledem na nastavená hygienická pravidla související s onemocněním covid-19 se neuskuteční tradičního vinobraní v Litoměřicích. Rozhodli o tom nyní radní. „Je nám to moc líto, ale jde o velký prostor, kde bychom jen s obtížemi dohlíželi na to, aby se v něm pohybovalo maximálně tisíc osob, když běžně tuto akci navštěvuje kolem dvaceti tisíc návštěvníků,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč (ODS).

V plánovaném termínu od 11. do 19. září se zatím počítá s veletrhem pro pěstitele Zahrada Čech.

vera/čtk

Odhad nákladů na rekonstrukci Benešova mostu v Ústí se zvýšil. Nyní je 501 milionů korunNepřehlédněte