Energie dnes hraje v Pardubicích a chce prodloužit vítěznou sérii

7.1.2022
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů odehráli na konci loňského kalendářního roku několik povedený zápasů a z posledních třech si odnesli zasloužených sedm bodů. Na tyto výkony se pokusí navázat dnes v podvečer, kdy v 18 hodin nastoupí na ledě Pardubic.

Aktuálně třetí celek extraligové tabulky ale nebude jednoduchým soupeřem. Obě mužstva se v této sezoně střetla dvakrát a pokaždé odešel z ledu vítězně domácí celek. Pardubice vyhrály duel ve své aréně 2:1 a Energie doma zvítězila 4:1. Pro hráče Karlových Varů bude dnešní zápas prvním v kalendářním roce 2022. Pardubice již mají za sebou vydařené a hlavně vítězné utkání s Hradcem Králové.

“My jsme během volna dobře potrénovali i zregenerovali. Na dnešní utkání se těšíme a věříme, že jsme dobře připraveni. Dynamo hraje letos velmi dobře. Musíme hrát disciplinovaně a bez faulů, protože mají výborné přesilovky,“ říká před dnešním zápasem asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Energie se bude opět snažit hrát pozorně v obraně a pokud možno neinkasovat první gól. O tom, jak jsou důležité vstupy do zápasů se svěřenci Martina Pešouta přesvědčili v této sezoně nesčetněkrát a dobře vědí, že dotahovat náskok takto silného a zkušeného soupeře je velmi složitý a těžký úkol.

„Musíme si taky pohlídat domácí rychlostně skvěle vybavené útočníky, kteří mají výborné protiútoky. Věřím, ale že podáme týmový výkon a porveme se o další body,“ dodal asistent karlovarského kouče.

Po dnešním utkání bude mít Energie v neděli volno, neboť její zápas proti Třinci byl odložen. Mužstvo Ocelářů je totiž v karanténě kvůli nemoci covid-19.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte