Energie doma opět nebodovala a propadla se na dno tabulky

5.10.2022
Roman Kořinek

Velmi důležitý zápas odehráli včera hokejisté Karlových Varů ve své KV Areně. V souboji dvou posledních týmů extraligové tabulky hostili Litvínov, který dokázal na karlovarském ledě uspět a odvezl si tři body za vítězství 4:1.

Zápas začala lépe Energie, která si během první třetiny vypracovala řadu zajímavých šancí, ale ani jednou nedokázala překonat skvěle chytajícího Zajíčka v bráně Litvínova. Na druhé straně se i gólman Karlových Varů Vladislav Habal prezentoval několika výtečnými zákroky. Na konci první třetiny hrály Karlovy Vary třikrát v oslabení, ale Verva to nedokázala ani jednou využít. První třetina tak skončila bez vstřeleného gólu.

Jenže hned po začátku druhé třetiny se prosadil hostující Sukeľ a ve 25. minutě zvýšil na 2:0 pro Litvínov Wesley. Energie nesložila zbraně a o tři minuty později snížila po trefě Grígera na rozdíl jediné branky. K vidění byl relativně vyrovnaný souboj, kterému dominoval zejména výtečný litvínovský gólman, jenž s přehledem lapal jeden puk za druhým. Stav 1:2 z pohledu domácích vydržel až do konce druhé třetiny a mnoho fanoušků Energie doufalo ve vítězné poslední dějství.

To se ale nestalo, neboť domácí nedokázali najít recept na překonání pozorné obrany a gólmana Litvínova Zajíčka a naopak z hole Guta a Stránského inkasovali další dvě branky. Utkání tak skončilo výhrou Litvínova 4:1 a zklamáním nejen pro hráče, ale i fanoušky Energie.

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu a v jeho začátku jsme měli i dvě vyložené gólové šance. Po první desetiminutovce se hra srovnala, ale stále jsme pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Pak jsme ale udělali tři fauly a to nás vyvedlo nejen z rytmu, ale stálo i hodně sil. Vstup do druhé třetiny byl katastrofální a dva obdržené góly nás hodně srazily. To by podle mého názoru rozhodující moment a musím říci, že byl Litvínov ve druhé i třetí třetině lepší. Byli nebezpečnější v útočném pásmu a důraznější v osobních soubojích. Měli jsme problém s jejich gólmanem,“ řekl po zápase karlovarský kouč David Bruk a dodal: „Když v utkání vedeme, má mužstvo úplně jinou tvář, než když prohráváme. To obvykle ztrácíme sebevědomí a dotahování výsledku se nám prostě nedaří.“

Zdroj: vz

 Nepřehlédněte