Energie vyhrála první třetinu, ale body z Liberce nepřivezla

27.10.2021
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů včera pod Ještědem sehráli vyrovnaný duel, ale i přes enormní snahu na body nedosáhli. A to se jim opět podařil vstup do utkání. Dokázali totiž jako první skórovat a vyhrát první třetinu, což byl v minulých kolech jejich velký problém.

Právě začátky zápasů trápily trenéry Energie asi nejvíc. Nyní došlo k nápravě, ale tým ve druhém utkání po sobě otevřel skóre, ale bodově vyšel naprázdno.  Včera v Liberci vedla Energie od 9. minuty, kdy se trefil Beránek. Jenže to bylo na dlouhou stranu vše. Domácí tlačili a snažili se vyrovnat. To se jim povedlo v polovině zápasu, když se prosadil Birner.

Stav 1:1 vydržel v Liberci do 44. minuty, kdy domácí celek strhl vedení na svoji stranu po tvrdé ráně Dernera.  Z nadějného průběhu zápasu tak byla z pohledu Energie opět nutnost dotahovat jednobrankový náskok soupeře. A když se tři minuty před koncem zápasu trefil Vlach, bylo ještě hůř.  Západočeši bojovali, dokázali vzápětí snížit Rachůnkem, ale na vyrovnání již neměli ani dostatek síly, ani času. Energie tak v Liberci prohrála 2:3, což může vzhledem k předvedenému výkonu hodně mrzet.

„V Liberci jsme chtěli bojovat o každý bod a to jsme splnili. Myslím si, že hráči nechali na ledě úplně všechno, ale zápas přesto ztratili. Musím ale přiznat, že i když nevezeme domů ani bod, náš výkon byl velice solidní,“ shrnul zápas v Liberci asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.