Energie vyválčila bod v Olomouci, tým podržel skvělý Filip Novotný

20.9.2021
Roman Kořinek

A právě hvězda z NHL je podepsána u první branky utkání, kterou zařídila už ve čtvrté minutě po střele do protipohybu gólmana Karlových Varů. Rychlé vedení dalo Kohoutům křídla a naopak Karlovy Vary se z úvodní branky těžko vzpamatovávaly. Jenže v desáté minutě bylo ještě hůře, když svůj samostatný únik využil Káňa a domácí vedli už o dvě branky. Zaskočeným hostům se ale stále nedařilo dostat se do zápasového tempa a nebýt gólmana Filipa Novotného, narostlo by skóre na straně Olomouce ještě více.

Zdroj: hokejkv

Jenže brankář držel Karlovy Vary nad vodou i ve druhé, tentokrát bezbrankové třetině. A protože se domácímu Olomouci nepodařilo navýšit skóre, přihlásila se o slovo Energie. Hned v úvodu třetí třetiny snížil její kapitán Vondráček a v polovině třetího dějství vyrovnal reprezentant Jakub Flek. A protože se do konce základní hrací doby už ani jedno mužstvo nedokázalo střelecky prosadit, muselo se prodlužovat. Na konci nadstavbové pětiminutovky se ale trefil domácí Kolouch a zajistil tak Olomouci bonusový bod.

„Utkání bylo velice těžké, jelikož domácí hráli výborně. Měli dobrý pohyb a zaslouženě vedli o dvě branky. Nás držel ve hře hlavně Filip Novotný, díky kterému se ten náskok Olomouce nezvýšil. Jsem ale velmi rád, že naši hráči zabojovali a vrátili se do zápasu. Bod je pro nás po celkovém průběhu zlatý a kluci si hlavně za tu třetí třetinu zaslouží velkou pochvalu,“ shrnul utkání asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška.

Energie má na svém kontě pět odehraných utkání, ve kterých získala sedm bodů a v průběžné extraligové tabulce ji patří slušná sedmá příčka.

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte