Energii čeká další derby, tentokrát změří síly s Litvínovem

17.10.2021
Roman Kořinek

Hokejisté Karlových Varů dnes zajíždějí do nedalekého Litvínova. Po zvládnutém západočeském derby s Plzní je pro změnu čeká derby podkrušnohorské. V něm je bude hostit nepříjemná Verva, které aktuálně patří dvanáctá příčka extraligové tabulky. Energie je průběžně desátá.

„Máme před sebou další derby utkání. Věřím, že nás čeká minimálně stejně dobrá atmosféra jako během domácího zápasu s Plzní,“ říká asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška.

Ten prožil stejně jako celý karlovarský celek velmi podařený duel s Plzní, který nabídl pěkný hokej, skvělé zákroky domácího Filipa Novotného a tři branky mladých Energetiků.

„Z posledního duelu si chceme přenést bojovnost, pracovitost a nasazení, které z naší strany byly velmi dobré,“ pokračuje dále asistent hlavního kouče Energie.

Důležitým faktem vzpomínaného duelu byla první třetina, kterou Energie po dlouhé době neprohrála, ale naopak vyhrála a nemusela tak dotahovat náskok soupeře. To ale neznamená, že by karlovarští hráči podali bezchybný výkon. Trenéři jich viděli hned několik.

„Musíme se poučit z chyb, které jsme v posledním utkání udělali. Pokud to zvládneme, a udržíme to, co nás zdobilo, tak věřím, že se dokážeme rvát o body s každým. Uděláme vše proto, abychom body získali,“ dodává Tomáš Mariška.

Dnešní utkání v Litvínově se hraje již od 15 hodin.

Zdroj: vz/hokejkv

 Nepřehlédněte