Firma Nanologix z Mostecka dodala 90 masek Španělsku

17.4.2020
Martin Solar

Španělsko patří ke státům, které koronavirus zasáhl nejvíc, od začátku února se tam potvrdilo 182.816 případů nákazy koronavirem, z toho 19.130 lidí zemřelo. Španělská armáda používá masky od české společnosti s filtrem typu 3 při manipulaci s těly obětí viru.

Podle španělské vojenské jednotky pro nouzové situace jsou silikonové masky s nanofiltry pohodlnější než respirátory. „Je to dáno především lepším nastavením a neprodyšností na obličeji a menším úsilím, jež vyžaduje dýchání z důvodu nižšího odporu filtrů,“ uvedli zástupci jednotky v tiskové zprávě.

Španělská armáda má zájem o další dodávku masek. „Potenciálně nám to otevírá další možnosti dodávek našich výrobků pro armády členských zemí NATO a visegrádské čtyřky,“ uvedl zakladatel firmy František Bauer.

Smrt i vzkříšení. Českou ekonomiku čeká „Ježíšova“ cesta

Podnik s 15 zaměstnanci vyrábí okolo 40.000 masek měsíčně. Postupně rozšiřuje výrobu jak v Českém Jiřetíně, tak v rakouském Welsu. „U našich jižních sousedů česká firma plánuje příští týden spustit novou výrobní linku, na Mostecku má Nanologix již vyhlédnuty nové skladové i výrobní prostory,“ uvedla Hikelová.

čtkNepřehlédněte