Foto, které dojalo svět: Dívka utěšuje mladšího bratra, který prodělal drsnou chemoterapii

6.10.2021
Redakce

V roce 2019 obletěla sociální sítě fotografie čtyřletého chlapečka, který prodělal chemoterapii. Zatímco zvracel, jeho starší sestra stála vedle něj a pokoušela se ho utěšit. Virální snímek se letos znovu dostal do hledáčku světových médií, ale tentokrát už z pozitivnějšího důvodu. Jak informovala matka Kaitlin Burge, chlapec má léčbu úspěšně za sebou a znovu chodí školy.

Beckettu Burgerovi z Princetonu byly pouhé dva roky, když mu lékaři diagnostikovali akutní lymfoblastickou leukémii. Během léčby se mu nevyhnula ani chemoterapie, během které chlapec extrémně zeslábl a pravidelně zvracel. Oporou mu v těchto chvílích byla o rok starší sestra Aubrey. Právě jejich společná fotka u záchodové mísy dojala celý svět.

Studenti a učitelé se sešli na nádvoří brazilské nemocnice. Zpívali do oken učitelce hospitalizované s leukémií

„Hladila ho po zádech a říkala mu, že to bude v pohodě. Potom mu očistila tvář, umyla ruce a přenesla do obývacího pokoje, kde ho položila na gauč. Dokonce se mě zeptala, jestli má uklidit koupelnu, ale řekla jsem jí, ať se posadí, protože to už nebyla její práce,“ vzpomíná na moment pořízení fotografie její autorka a matka dětí Kaitlin.

Její syn onemocněl zákeřnou nemocí doslova přes noc, když dostal zánět ucha. Poslední dva roky podstupoval chemoterapii každý den. Poslední dávku dostal teprve letos v srpnu a žena doufá, že žádná další už ani následovat nebude. S nemocnicí se symbolicky rozloučil zazvoněním na zvoneček a znovu nastoupil do školy.

A jak Kaitlin dodává, sestra Aubrey je pořád jeho velkou oporou a ochránkyní.

Zdroj: Daily Mail


Témata:

Nepřehlédněte