Gólman Energie Filip Novotný vychytal všechny plzeňské Indiány a tři body zůstaly v KV Aréně

15.10.2021
Roman Kořinek

Svižný a pohledný hokej nabídlo včerejší západočeské derby mezi karlovarskou Energií a Plzní. Obě mužstva předváděla rychlý hokej plný šancí, které ale dlouhou nebyly využity.

První branka zápasu padla až ve 14. minutě, kdy hostujícího gólmana prostřelil velmi dobře hrající Jiří Kulich. Druhá třetina se nesla ve znamení nevyužitých šancí a zvyšující se nervozity zejména hostujících hráčů. Ti totiž zahazovali jednu šanci za druhou a marně hledali recept na skvělého Filipa Novotného v kleci domácích. A protože Indiáni tento recept nenašli, přišel trest v podobě druhého gólu Energie, který ve 48. minutě zařídil Jiří Průžek. Následně měla Plzeň obrovskou šanci na snížení, ale nařízené trestné střílení Ludwig Blomstrand nevyužil. Hosté v závěru odvolali gólmana, čehož využil Martin Kohout, který střelou do prázdné branky upravil na konečných 3:0.

„Před zápasem byly jasné dvě věci. Věděli jsme, že Plzeň hraje ve velké pohodě a že my potřebujeme nějaký zápas ubojovat, a přetlačit soupeře a být za to odměněni body. Jsem rád, že jsme dali branku, ta nás myslím malinko uklidnila a udržela v zápase. Rozhodujícím faktorem byl samozřejmě výkon Filipa Novotného, který nás držel celý zápas ve hře a dal nám šanci, abychom zvítězili. Patří mu veliká pochvala, ta ale patří i všem hráčům, kteří to odpracovali a odbojovali celých šedesát minut. Byli jsme odměněni pro nás důležitými třemi body. Věřím, že se od tohohle výkonu dokážeme odrazit k lepším bodovým ziskům a trochu se uklidnit. Do kabiny veliká pochvala za bojovnou a týmovou práci,“ zhodnotil zápas asistent trenéra Energie Tomáš Mariška.

Jeho protějšek Václav Baďouček k zápasu řekl: „Bohužel jsme ukončili naši bodovou sérii a ten důvod vidím v naší velmi špatné první třetině. Špatně jsme bruslili, prohrávali osobní souboje, z naší strany tam nebylo nic, co nám mohlo přinést úspěch. V průběhu utkání se naše hra zlepšila, bohužel za stavu 1:0 jsme měli dlouhou přesilovku čtyři na tři, se kterou jsme naložili špatně. Měli jsme samostatný nájezd, spoustu šancí, bohužel nám asi nebylo přáno Filipa Novotného překonat. První třetina prostě dala ráz celému utkání a my jsme do toho již nedokázali naskočit.“

A zajímavý komentář k utkání přidal i jednoznačně nejlepší muž na ledové ploše, gólman Energie Filip Novotný, který včera kryl 42 plzeňských střel: „Lítalo to tam z jedné strany na druhou, takže jsme po bráně skákali všichni. Kluci tam padali doslova po držkách a já za nimi. Jsem rád, že jsme si vypomohli a došli jsme si pro tři body.“

Zdroj: vz/hokejkv