Grand festival smíchu byl znovu odložen. Také letos plány překazil covid

24.1.2022
Redakce

Východočeské divadlo těsně před zahájením zrušilo letošní přehlídku divadelních komedií Grand festival smíchu. Důvodem je zhoršující se epidemická situace, uvedl mluvčí divadla Radek Smetana v tiskové zprávě. První soutěžní představení mělo začít dnes večer, výsledky se měly vyhlašovat příští pondělí. Divadlo se pokusí přehlídku přeložit na náhradní termín.

Festivalu se měl znovu uskutečnit po loňské covidové přestávce. Současný nárůst nákaz variantou omikron tomu však zabránil. „Epidemická situace je natolik omezující, že bychom nemohli poskytnout všem souborům srovnatelné podmínky soutěže a zároveň bychom je i sebe vystavovali zvýšenému riziku onemocnění. Nechceme také přispívat k pandemické incidenci ve městě, které je v období festivalu zatížené zvýšenou návštěvností účastníků festivalu z jiných měst,“ uvedl ředitel divadla Petr Dohnal.

Zakoupené vstupenky na soutěžní komedie i veseloherní tituly doprovodného programu zůstávají v platnosti. Divadlo nyní hledá náhradní termín, kdy by se festival mohl uskutečnit.

Na programu letošního ročníku Grand festival smíchu bylo sedm soutěžních divadelních komedií. Další doprovodná představení byla plánována na Malou scénu i do Městského divadla.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte