Hádka na karlovarské ubytovně skončila bodným zraněním

9.2.2022
Roman Kořinek

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje vyšetřují případ těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, ke kterému došlo v minulých dnech v pozdních večerních hodinách na jedné z ubytoven na Karlovarsku.

„Třiadvacetiletý muž přišel na ubytovnu ke svým známým, kde chtěl s osmačtyřicetiletým mužem řešit spor ohledně údajně odcizeného dopravního prostředku. Následně došlo k rozepři, při které nejdříve mladší z mužů do druhého muže strčil. Ten neváhal, vzal do ruky nůž, kterým nejprve hrozil a poté třiadvacetiletého muže bodnul do horní části těla,“ popisuje průběh incidentu policejní mluvčí Kateřina Pešková.

Přivolaní policisté okamžitě osmačtyřicetiletého muže zadrželi a převezli na policejní služebnu k dalším úkonům. Zraněný třiadvacetiletý muž byl převezen Zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice v Karlových Varech, kde byl ošetřen a následně hospitalizován.

„Krajští kriminalisté následně zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže. Obviněný muž se takového činu dopustil i přesto, že byl v minulosti za stejný trestný čin odsouzen. Vrchní komisař proto podal podnět státnímu zástupci k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby, který ho akceptoval a soudce rozhodl o jeho vzetí do vazby,“ dodala policejní mluvčí s tím, že obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody na pět až dvanáct let.

Zdroj: vzNepřehlédněte