• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Hasiči na Jablonecku získali přes dva miliony na vozový park

    Část peněz opatřila dotace ve výši 1,3 mil. korun a přes milion poskytlo statutárního města Jablonec nad Nisou.

    „Město podalo celkem pět žádosti o dotaci z dotačního fondu Libereckého kraje v oblasti podpory požární ochrany. Schválené byly všechny předložené projekty a získali jsme účelovou dotaci v celkové výši 1 282 tisíc korun,“ říká vedoucí oddělení krizového řízení Vratislav Pavlín s tím, že město se na projektech podílelo částkou 1 030 450 korun z vlastního rozpočtu.

    Finanční prostředky použijí na nákup zásahových obleků, přileb, rukavic nebo bot, navíc sbor z Jabloneckých Pasek získal plovoucí čerpadlo. „Dále jsme za ně nechali opravit zkorodované části kabin a nástaveb automobilových cisteren,“ dodává vedoucí Pavlín.

    Celkovou rekonstrukcí pak prošla i automobilová stříkačka. „V tomto případě se náklady přehouply přes 1,2 mil. korun, jelikož se zjistilo rozsáhlejší poškození,“ připomněl Vratislav Pavlín. Potěšitelné je, že z více než dvoumilionové částky ještě zbyly peníze na přípravu rekonstrukce hasičské zbrojnice v Proseči.



    Nepřehlédněte