• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Hasiči v Příbrami zdolávali cvičnou věž s jednohákovým žebříkem

    Začátkem března se na stanici Hasičského záchranného sboru Příbram uskutečnila netradiční halová soutěž ve výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí jednohákového žebříku. Na dvacet mužů čekalo zdolávání věže až do čtvrtého podlaží, na ženy kterých se na start postavilo deset, podlaží druhé.

    Tuto opravdu unikátní soutěž v hale uspořádal Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska, Sportovním klubem HZS Středočeského kraje a Okresním sdružením hasičů v Příbrami. Výstup do čtvrtého podlaží cvičné věže je velmi náročná disciplína, spojující v sobě výbušnou sílu rukou s koordinací nohou.

    Hasiči a speleologové cvičili v berounském podzemí

    Start probíhal bez „zápichu“

    Oproti soutěžím, které se pořádají na venkovních věžích, závodníci startovali bez tzv. „zápichu“, nevybíhali tedy s žebříkem od startu, ale měli jej zavěšený v prvních oknech cvičné věže. Po základních kolech soutěže, kdy měl každý z účastníků tři kvalifikační pokusy, postoupilo nejlepších osm mužů a čtyři ženy do finálové části, kde se o konečné pořadí se v obou kategoriích bojovalo vyřazovacím způsobem.

    Nejlepším mužem a zároveň i majitelem putovního poháru se stal David Dopirák z HZS Plzeňského kraje, mezi ženami na věži kralovala Kamila Bartošková z SDH Horní Cerekev. Dále byly v obou kategoriích vyhodnoceny absolutně nejrychlejší časy závodního dne. Nejlepší mužský čas zaznamenal Vladislav Filip z HZS Středočeského kraje, v ženách stanovila historicky první rekord majitelka putovního poháru Kamila Bartošková.

    Hornické muzeum i Svatá Hora. Při toulkách po krásách Příbrami vás provedou nové rozcestníky

    Závodníky přijeli podpořit náměstek ředitele HZS Středočeského kraje pro integrovaný záchranný systém a operační řízení Miloš Hladík, starosta Krajského sdružení hasičů Středočeského kraje Oldřich Lacina a místostarosta města Příbrami Václav Švenda. Celou akci dozoroval ředitel územního odboru Příbram Tomáš Horvát.

    FOTO: Hasiči Příbram

    Hasiči Příbram - Příbram – Hasiči, výstup na věžHasiči Příbram - Příbram – Hasiči, výstup na věž 1jpgHasiči Příbram - HasičiHasiči Příbram - Hasiči – Příbram

     



    Nepřehlédněte