Herní výpadek tentokrát nepřišel v první, ale v poslední třetině

18.10.2021
Roman Kořinek

Hokejisté karlovarské Energie prohráli včerejší podkrušnohorské derby v Litvínově a další body do tabulky si nepřipsali. Zápas rozhodla třetí třetina, během které padlo pět branek, a domácí Litvínov v něm zvítězil 4:3.

Utkání začalo se zhruba dvacetiminutovým zpožděním kvůli úpravě ledu, ve kterém byla díra. První třetina nabídla vyrovnanou partii, ve které obě mužstva poctivě pracovala a Energie podruhé v řadě v prvním dějství neinkasovala. Bohužel ani neskórovala a tak první třetina skončila 0:0. Vyrovnaná byla i druhá třetina a to jak herně, tak výsledkově. Obě mužstva dokázala jednou skórovat a tak se na rozuzlení duelu čekalo na poslední dvacetiminutovky.

A ta také rozhodla. Hostující Energie si opět vybrala slabší chvilku a během dvou minut inkasovala dvě branky. A když dokázali domácí ještě v 53. minutě navýšit vedení na 4:1, zdálo se být rozhodnuto. Hosté sice ještě zabojovali a snížili na rozdíl jediné branky, ale na vyrovnání již neměli dostatek sil ani času. Zápas tak prohráli 3:4 s tím, že dvě branky obstaral Petr Koblasa a jednu Jiří Kulich.

„Bohužel jsme nevydrželi pracovat celých šedesát minut. Měli jsme špatné vstupy a to nás potom stálo celkový výsledek. V první třetině jsme udělali dvě zbytečná vyloučení, tím jsme dostali soupeře do hry. Ve druhé třetině jsme si nechali dát první branku, která uklidnila domácí, a ve třetí třetině jsme zápas ztratili, když jsme dali domácím rozhodující náskok. I když jsme se na konci ještě zvedli a chtěli jsme se zápasem něco udělat, tak už bylo pozdě,“ zhodnotil zápas asistent karlovarského kouče Tomáš Mariška, který krátce okomentoval i zpožděný začátek zápasu: „Odložení začátku utkání bylo nepříjemné. Původně se mělo hrát už od 15 hodin a celkově se na to hráči připravovali, potom se s tím musel poprat každý sám. Nabádali jsme je, ať se trochu rozhýbou a hrají na začátku jednoduché věci.“

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte