• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hokejisté Energie dnes hostí lídra extraligové tabulky

  25.11.2022
  Roman Kořinek

  Dynamo Pardubice bude dnešním soupeřem hokejistů Karlových Varů.  Obě mužstva se v aktuálním ročníku již jednou střetla a z plného bodového zisku se na pardubickém stadionu radovala Energie. Ta vybojovala ve východních Čechách výhru 4:2 a za stejný výsledek by se nikdo z příznivců karlovarského celku nezlobil ani dnes.

  Utkání se hraje v KV Areně tradičně od půl šesté večer a Dynamo přijíždí ve velmi dobré formě. Na svém kontě má jedenáct výher v řadě a Energii se dnes tuto sérii pokusí ukončit.  Západočeši pro změnu zlepšili své výkony předváděné v KV Areně a začali v ní bodovat. V uplynulém týdnu dokázali ze tří zápasů vydolovat pět bodů, když porazili Olomouc, padli se Spartou a pak na nájezdy porazili Mladou Boleslav.

  Tým Karlových Varů se rozrostl o dvě posily a zejména obránce Joona Huttula dostává od trenérů velkou důvěru.  Druhým nováčkem je útočník Matěj Chalupa. Dobrou zprávou pro Energii je i prodloužení smlouvy a podpis dlouholetého kontraktu klubu s útočníkem Jiřím Černochem, který na západě Čech zůstane až do sezony 2025/2026.

  „Jsme moc rádi, že se nám podařilo s Jirkou domluvit na pokračování jeho působení v našem klubu. Víme, že o něj měla zájem řada týmů nejenom z extraligy, o to víc jsme rádi, že bude v Karlových Varech pokračovat. Patří mezi klíčové osobnosti mužstva,“ říká k důležitému podpisu sportovní manažer klubu Václav Skuhravý.

  Energetik Jiří Černoch se v minulé sezoně probojoval i do reprezentačního A mužstva a odehrál velmi podařené mistrovství světa, ze kterého si přivezl bronzovou medaili.

  „Nechtěl jsem jít určitě jinam, kde bych nedostával na ledě tolik minut. Sice bych mohl hrát v týmu, který má větší jméno, ale pro mě je teď důležité hrát. Nabídky přišly, převážně z extraligy. Jak jsem říkal, priorita pro mě ale byly Vary,“ řekl po podpisu nové smlouvy Jiří Černoch.

  Zdroj: vz/hokejkv                    Nepřehlédněte