Hokejisté Energie v derby neuspěli, Indiáni tak slavili první body

28.9.2022
Roman Kořinek

Hokejisté karlovarské Energie ve včerejším utkání hraném v Plzni třikrát vedli, ale nedokázali získat ani bod. O vítězství domácích rozhodla zejména poslední třetina, kdy se třikrát prosadili a otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch.

Indiáni vstoupili do zápasu nažhavení, ale první branku slavila Energie, za kterou otevřel v 5. minutě skóre Bernard. Jenže domácí dokázali v 11. minutě srovnat Kodýtkem. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel, neboť Energii poslal o dvě minuty později do vedení Rachůnek. Bojový a odhodlaný výkon domácích však opět vedl k rychlému vyrovnání, když se v 16. minutě opět prosadil Kodýtek.

Druhá třetina měla podobný scénář jako ta první. Za Karlovy Vary nejprve skóroval kapitán Vondráček. Vedení 3:2 si Energie dlouho hlídala, ale nedokázala soupeři odskočit na rozdíl dvou a více branek. Naopak v závěru druhého dějství o vedení přišla a tak bylo jasné, že o osudu zápasu rozhodne poslední dvacetiminutovka.

A ta se excelentně povedla domácímu týmu. Nejprve se Indiáni dostali do vedení v 50. minutě po gólu Blomstranda. Hosté nedokázali gólově odpovědět a tak v 59, minutě zvýšil vedení Plzně Rekonen a šestou branku do prázdné karlovarské klece přidal opět Blomstrand, který tak odstartoval oslavu prvních extraligových bodů domácího celku. Energie tak odjela z derby bez bodu a v dalším utkání ji čeká výjezd na led pražské Sparty.

„Výsledek zápasu je pro nás krutý. Očekával jsem urputný boj, což se potvrdilo. Dlouho pro nás výsledek vypadal docela dobře, protože jsme byli třikrát ve vedení. Za stavu 3:2 se utkání lámalo. Kdybychom dali čtvrtou branku, tak by byl vývoj asi jiný. Nepovedlo se nám to a domácí srovnali. Střelou z dálky se ve třetí třetině domácí dostali do vedení a my jsme museli otevřít hru. Výsledek je takový, že ho těžko koušu, ale takový je někdy trenérský job,“ přiznal po utkání kouč Karlových Varů David Bruk.