Hokejisté Energie věří, že si dnes snad už konečně zahrají extraligový zápas

21.1.2022
Roman Kořinek

Čtyři odložené duely a čtrnáct dní dlouhá pauza bez soutěžního duelu To je aktuální situace mužstva Energie Karlovy Vary, které by dnes večer mělo nastoupit proti Plzni. Hrát se bude od 18 hodin v KV Aréně a na utkání mají stále povolen vstup pouze majitelé permanentek, protože je počet diváků omezen na rovnou tisícovku.

Tým trénérů Martina Pešouta a Tomáše Marišky se ale na dnešní duel velmi těší, neboť zápasová pauza byla opravdu dlouhá. „Čtrnáct dní jsme nehráli zápas, byla to opravdu dlouhé. Pokaždé jsme se na utkání těšili a vždy nám to, kolikrát i v den zápasu, odložili, což bylo trochu na hlavu. Věřím, že nyní už to klapne. Je to navíc derby, takže se hrozně moc těším,“ říká k dnešnímu duelu útočník Jakub Flek.

Šance na úspěch v dnešním duelu vidí vyrovnané. Energie navíc potřebuje nutně bodovat a dotahovat bodové manko na příčky zaručující postup do play off.

„Plzeň je nahoře v tabulce, je to velmi kvalitní soupeř. Hodně bruslí, jejich hra je na tom založená, jsou hodně aktivní. Čekám pořádnou bitvu. Na derby se vždy hodně těším. Znám tam hodně kluků, žil jsem tam skoro deset let. Ty zápasy mě hrozně baví,“ dodává karlovarský útočník.

A kvalitu soupeře připomíná i asistent hlavního kouče Energie Tomáš Mariška, který k dnešnímu zápasu řekl: „S Plzní jsou zápasy vždy hodně kvalitní, hodně vyhrocené, plné emocí, je to derby. Momentálně je pro nás situace trochu jiná. Budeme se hlavně snažit připravit na naši hru, na to, co jsme chtěli hrát v předchozích čtrnácti dnech, ale neměli jsme s kým. Bude pro nás důležité se vrátit do zápasového rytmu. Pevně věříme, že se zápasy hrát budou a že to bude v trochu normálnějším režimu a ne, že se budeme jen připravovat a ten zápas potom nepřijde. Důležité pro nás bude dělat jednoduché věci, abychom nedali Plzni prostor do přesilových her, které má velmi kvalitní a eliminovat jejich rychlé protiútoky.“

Zdroj: vz/hokejkvNepřehlédněte