Hokejisté Plzně po sérii čtyř porážek berou cennou výhru. V prodloužení zdolali Kladno

17.1.2022
Andrea Jančová

Hokejisté Plzně vyhráli ve 42. kole extraligy v Chomutově nad domácím Kladnem 4:3 v prodloužení a zabrali po sérii čtyř porážek. Časomíra ukazovala 60:11, když o výsledku utkání rozhodl obránce Peter Čerešňák. 

Utkání načaly menší tresty na každé straně, více prostoru na ledě využili k otevření skóre Rytíři. Melka se protáhl až před Svobodu z levé strany, kterého překonal po blafáku do bekhendu mezi betony. Západočeši odpověděli přečíslením tři na dva, které po přistrčení od Dufka zakončoval z pravého kruhu Dzierkals, Bow byl připraven. Nedosáhl ale na ránu Bulíře z levého kruhu do vzdálenějšího horního rohu branky. Tento gól byl navíc pro nejproduktivnějšího hráče indiánů jubilejním v Tipsport extralize s číslovkou 150. Západočeši mohli následně utkání otočit v početní výhodě, Blomstrandovu střelu z podobné pozice ale zastavila vzdálenější tyč.

Prostřední část načal v úniku proti „svým“ Indrák, svůj blafák do bekhendu ale nedotáhl. Udeřilo tak na druhé straně. Dotchina při rozehrávce dobře napadal Mertl s Dzierkalsem a druhý jmenovaný po zisku kotouče zamířil z mezikruží k pravé tyči. Prosadil se tak až Zikmund, který se vymotal z pravého rohu až před Svobodu a zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Když už se zdálo, že i o druhé přestávce bude stav vyrovnaný, vysunul Kaňák mezi obránce Mertla, který si pohlídal proti dvěma protihráčům puk a zakončil po kličce do forhendu.

Poslední dvaceminutovku odšpuntoval z levé strany Schleiss, gólman Kladna si ránu k bližší tyčce pohlídal. Z podobného místa to na druhé straně z první zkoušel také Dotchin. Do statistiky střelců se zapsal až Beran a začínalo se tak opět od nuly, přesněji tří. Základní hrací doba nakonec nerozhodla, prodloužení ale ano. Plzni k tomu stačilo pouhých jedenáct vteřin, během kterých se Schleiss protáhl k Bowovi, který sice bekhendové zakončení vyrazil, na dorážku Čerešňáka ale nedosáhl. Škodovka tak v novém roce 2022 konečně vyhrála, i když jen za dva body.

Zdroj : vz/HC Škoda PlzeňNepřehlédněte