• Zprávy
  • Stalo se
  • Sport
  • Kultura
  • Ze společnosti
  • Zajímavosti
  • nezarazene
  • Hořící kamion na D11 zastavil na tři hodiny dopravu

    14.10.2025

    Policisté v úterý ráno na necelé tři hodiny uzavřeli dálnici D11 na 51. kilometru u Chlumce nad Cidlinou ve směru z Hradce Králové na Prahu. Hasiči tam likvidovali požár kamionu, po uhašení přečerpávali naftu z nádrže poškozeného nákladního vozidla.

    Nehoda se stala okolo 07:00, před 10:00 byl provoz obnoven v levém jízdním pruhu, uvedla policie na síti X.

    „Kamion začal ze zatím nezjištěných příčin hořet,“ řekla policejní mluvčí Martina Jandová. Událost se obešla bez zranění.

    Kamion podle hasičů nepřevážel žádný nebezpečný náklad. „V 7:38 se podařilo jednotkám dostat požár pod kontrolu a mohla být vyhlášena jeho lokalizace. Na místo jsme si povolali speciální kontejner s vybavením na přečerpávání naftových nádrží,“ napsali.

    Policisté odkláněli dopravu na 62. kilometru ve směru do Prahy. Později uvolnili provoz v levém jízdním pruhu, nadále ale pokračoval úklid vozovky.

    Zdroj: ČTK



    Nepřehlédněte