• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Hra s ohněm: první ze čtyř soutěžních ohňostrojů se rozzáří nad Brněnskou přehradou

  10.6.2023
  Doris Drienová

  Nad Brněnskou přehradou se v sobotu večer rozsvítí první ze soutěžních ohňostrojů, které jsou součástí festivalu zábavy Ignis Brunensis. Letos do Brna přijedou vítězové posledních ročníků, kteří budou usilovat o titul „vítěze vítězů“.

  Ohňostroje se uskuteční také 14., 17. a 21. června, vždy ve 22:30. Předcházet jim bude dronová show, která začíná 21:50. Strážníci doporučují, aby lidé využili k cestě na přehradu hromadnou dopravu.

  První ohňostroj mají na starosti čeští tvůrci z Flash Barrandov SFX, kteří vytvořili show Hra s ohněm. Po nich budou následovat Francouzi a jejich dílo Ohnivý polibek vodě. „Tvůrce Arnaud Fouriau si hraje s myšlenkou, že dva neslučitelné živly, oheň a voda, se potkávají na hladině. Efekty se budou co nejvíce na hladině odrážet,“ popsal už dříve Ondřej Morávek z pořádající společnosti SNIP&Co. V sobotu 17. června se předvedou Norové. Jejich název ohňostroje Nordic Noir odkazuje na literární žánr severských dramat. Soutěžní show završí loňští vítězové ze Švédska, kteří jediní v historii soutěže brali všech pět cen včetně divácké. Poprvé pracují s tématem lásky, název ohňostroje je Velká láska.

  Ohňostroje jsou jako vždy volně přístupné na plochách okolo přehrady, lze si koupit i vstupenku na tribunu poblíž přístaviště. I letos dopravní podnik před ohňostroji a po jejich skončení posílí spoje na přehradu. Budou jezdit i některé regionální linky tak, aby se návštěvníci dostali z Brna v noci domů.

  Městská policie lidem doporučuje, aby hromadnou dopravu využili. Strážníci budou na místě lidem podle jejich mluvčího Jakuba Ghanema pomáhat. „V době mezinárodní přehlídky ohňostrojů dbají hlídky především na dodržování veřejného pořádku a na desítkách míst přispívají k plynulosti dopravy a co nejhladšímu parkování. Koordinují například příjezd na Starou dálnici, která ve vymezených časech slouží jako odstavná plocha,“ uvedl Ghanem.

  Zdroj: ČTK  Nepřehlédněte