Hromadné potyčky v Sokolově se měli účastnit fotbaloví ultras českého prvoligového týmu

28.7.2021
Roman Kořinek

„V současné době stále probíhají výslechy přímých aktérů potyčky, ale i svědků této události. Kriminalisté taktéž vyhodnocují záznamy z kamerového systému města Sokolov i videa, která byla natočena v průběhu incidentu, a následně zveřejněna na sociálních sítích,“ vysvětluje policejní mluvčí.

Informace o tom, že se potyčky měli účastnit fotbaloví chuligáni, se objevily už během víkendu a na sociálních sítích bylo několikrát zmíněno, že mezi vodáky měli být příznivci pražské fotbalové Slavie. Tuto informaci částečně potvrzuje i policie, která ale konkrétní fotbalový klub nezmínila.

„Po provedených šetřeních můžeme potvrdit, že část osob ze skupinky vodáků patří mezi tzv. ultras fanoušky jednoho z týmu hrající nejvyšší českou fotbalovou soutěž,“ dodal Jakub Kopřiva.

Potyčka se odehrála v pátek odpoledne nedaleko sokolovského vlakového nádraží. Na místo vyjelo několik policejních hlídek, kterým se podařilo obě skupinky obyvatel oddělit a poté bylo zahájeno vyšetřování. Na místo byla přivolána lékařská služba, která ošetřila třináct lidí, ale nikoho nemusela převážet do nemocnice na hospitalizaci. Nejvážnějším zraněním byla zlomená ruka třiapadesátileté ženy. Incident je stále v šetření policie a zabývá se jím i Odbor vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje, který zjišťuje, zda nedošlo k jakémukoliv nesprávnému služebnímu postupu v rozporu se zákonnými normami případně příslušnými akty řízení ze strany některého ze zakročujících policistů.

„Za Krajské ředitelství policie Karlovarského kraje mohu garantovat, že případu se velmi intenzivně věnujeme a vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom ustanovili osoby, které fyzicky napadly sokolovské občany. Zároveň se velmi důsledně zabýváme obsahy jednotlivých videí. Pokud z nich vyjde najevo, že by některý z policistů porušil interní předpisy, budeme to rovněž velmi důsledně řešit,“ uvedl Petr Macháček, ředitel Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte