Hudební kluby v Praze vytáhly před koncem roku nabídku toho nejlepšího

9.12.2019
Fefík
Další fotky

Pondělí 9. prosince

Týden byste mohli začít třeba v Malostranské besedě, kde hraje kapela Lili Marlene. Je autorským projektem klávesisty a kapelníka Martina Němce (Precedens), který by se snad dal nazvat „futuristickým šansonem“. Seskupení vévodí expresivní alt zpěvačky Dáši Součkové, hudba a texty Martina Němce se odehrávají na pomyslném průsečíku pouličních balad, elektroniky a rocku.

Úterý 10. prosince

Populární herec a muzikant Jiří Schmitzer je tahákem úterní nabídky, zahraje v Balbínce.

Ve Vagon jsou Blues Brothers revival a v žižkovské hospodě U Vystřelenýho oka zahude na svoji fňuknu Vašek Koubek a doprovodí ho Jarda Jeřábek a Honza Ponocný.

Středa 11. prosince

Malostranskou besedu obsadí Olin Nejezchleba a KyBaBu, Balbínku zase Luboš Pospíšil a 5P.
A pro příznivce příměstské turistiky tu mám upozornění, že v řeporyjské sokolovně hraje od osmi Laco Déczi. Třeba mu tam pak postavěj pomník. (Nic ve zlým!)

Ivan Hlas: Mám radost, když svý písničky slyším od jiných lidí

Čtvrtek 12. prosince

V Šabachově parku v Dejvicích začíná předvánoční festiválek. Hned první den v půl osmé pódium obsadí Krausberry. A protože je to malé pódium, bude to v malé partě.

Balbínka bude díky Kranzu vzpomínat na Jiřího Schelingera, příjemný folk-rockový večer inzerují KC Zahrada a Ivan Hlas trio a na Slamníku se předvede Původní Bureš.
A znovu tip pro příměstské turisty – do divadla v Uhříněvsi až z dalekých krajů přibude nezaměnitelný písničkář Vlasta Redl.

Pátek 13. prosince

Balbínka hostí skupinu Jarret. Ve Vagonu křtí Vintage Wine placičku (CD) – asi nějakou dobrou skotskou – a v břevnovském Kaštanu vás může potěšit Půljablkoň, éteričtější odnož Jablkoně v podobě dua Marušky Puttnerové a Michala Němce.

Stará láska nerezaví. 15 let bez Zuzany Navarové

Sobota 14. prosince

A teď kapitolka o Balbínce, bude tu Tony Ackerman. Amerického kytaristu na flétnu ho doporovodí Jeremy Chapman. Tony Ackerman (*1950 v Římě) strávil mládí v Kalifornii a s hudbou se nejvíce sžil v bostonském univerzitním předměstí Cambridgi. Už od dětství vedl dvojí hudební život: vážnou hudbu hrál na housle a klavír, jako kytarista se už ve dvanácti letech aktivně podílel na mohutné vlně obnoveného zájmu o folk. Svůj stylový záběr postupně dále rozšířil na bluegrass (jako hráč na banjo a mandolínu), na ragtimové kytarové instrumentálky, na blues a nevynechal ani elektrický rock a free jazz. Od roku 1983 působí v Čechách – měl jsem tu čest navštívit několik jeho vánočních koncertů. A tenhle bude jediný v Praze!

Vagon dává Totální nasazení a Deratizéry, Beseda Vladimíra Mertu, v Šabachově parku bude H.U.G.O. – to je bigbít – a branickou Kulovnu jistě ovládne dvoumetrová osobnost Oťase Kolbena (s Dechber bandem). Oťas je mimochodem taky takový rozkošatělý muž, kupříkladu maluje docela pěkné kreslené vtipy. Už jste si koupili nové SORRY, má tam jeden?!

Neděle 15. prosince

Nevím, jaké má být v neděli počasí, doufejme, že pěkné, protože pozvánka do Dejvic do Šabachova parku velmi lákavá: v 16 hodin: Katka Svobodová a Tajemoje, v17 hodin Bára Basiková, v 18.30 Neřež a v 19.45 Dobré ráno blues band.
No, pondělní ráno raději pomineme…

FOTO: Předvánoční muzika v Praze

Předvánoční muzika v Praze - 1 déczi řeporyjské echoPředvánoční muzika v Praze - 2 hlas kvapilPředvánoční muzika v Praze - 3 redl uhřínězprPředvánoční muzika v Praze - 3b basiková p9Předvánoční muzika v Praze - 4 ackermann
Další fotky
Předvánoční muzika v Praze - 5 káča svobodováPředvánoční muzika v Praze - 0 lili marlene ája++


Nepřehlédněte