Jak si užít Prahu? Turistům to prozradí nová kampaň

27.6.2022
Redakce

Městská společnost Prague City Tourism (PCT), která se zaměřuje na podporu udržitelného domácího a příjezdového cestovního ruchu v Praze, bude turisty prostřednictvím nové kampaně Enjoy Respect Prague informovat o tom, jak si užít návštěvu Prahy s respektem k jejím obyvatelům. PCT osvětovou kampaň připravila spolu s magistrátem a Prahou 1. Lidé se s informačními plakáty setkají na území památkové rezervace města a na letišti, a to od 1. července. Kampaň je naplánovaná do konce roku.

„PCT chce kampaní Enjoy Respect Prague vkusnou formou informovat přijíždějící turisty o tom, že zejména v historickém centru platí jasná pravidla, která je třeba dodržovat zejména s ohledem na rezidenty,“ informovala mluvčí PCT Klára Malá.

Součástí kampaně je rovněž web, na němž lidé najdou doporučení k pobytu v hlavním městě. V doporučeních se hovoří mimo jiné o respektu k historickým památkám, o dodržování nočního klidu v ulicích nebo o využívání pouze licencovaných průvodců. Kampaň tak podle Malé navazuje na iniciativu Světové organizace cestovního ruchu (UNWTO), která propaguje takzvaný pomalý turismus a podporuje udržitelný cestovní ruch.

PCT připravilo rovněž marketingové kampaně na podporu příjezdového i domácího cestovního ruchu. Digitální kampaní Stay in Prague cílí organizace na evropský trh a na skupiny lidí, které zajímá gastronomie, památky, historie a kulturní akce. Na kampaní se podílí rovněž Letiště Praha, které do Prahy láká turisty z USA, a agentura CzechTourism. Ta se zaměřuje turisty ze zemí Blízkého východu. Domácí turisty do metropole láká kampaň V Praze jako doma. Ta letos přináší motivační balíčky pro delší pobyty českých turistů.

Do ubytovacích zařízení v Praze v letošním prvním čtvrtletí přijelo 757 682 turistů, což je zhruba devětkrát více než před rokem, kdy platila rozsáhlá opatření v souvislosti s pandemií koronaviru. Většinu návštěvníků tvořili cizinci, vyplývá z dat Českého statistického úřadu. Loni se v pražských hotelech, penzionech či kempech se ubytovalo 2,36 milionu lidí, meziročně o 8,1 procenta více. Strávili v nich i více nocí. Mezi ubytovanými hosty přibyli Češi, cizinců meziročně ubylo.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte