Jak si žijí pardubičtí vězni? Na internet dal někdo video, jak si v cele smaží řízky

21.2.2022
Redakce

Na sociálních sítí se objevily záběry vězňů pardubické věznice, kteří si na ohni přímo v cele smažili v ešusu řízky a syrečky. Vězeňská služba pravost videa potvrdila, uvedla dnes Česká televize. Mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová řekla, že v současné době se případem zabývá oddělení prevence a stížností pardubické věznice, které zjišťuje další okolnosti. Začaly také výslechy odsouzených, kteří se na videu objevili.

Není zatím jasné, z jaké doby záběry pocházejí, jakým způsobem v cele vznikly ani jak se video dostalo na sociální sítě. Vězeňská služba před týdnem kromě výslechů provedla i mimořádnou prohlídku v celách odsouzených. Podle mluvčí věznice Zuzany Janíkové záběry zřejmě pocházejí z loňských nebo předloňských Vánoc. Vězeňská služba občas u odsouzených najde mobilní telefony.

Prunerová uvedla, že všechny okolnosti jsou předmětem vyšetřování a vzhledem k tomu, že jde o otevřený případ, nemůže sdělit další informace. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) také od konce loňského roku vyšetřuje několik dozorců z pardubické věznice, kteří údajně týrali jednoho z vězňů. Obviněn zatím nikdo nebyl.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte