Jak účinně zabít viry. Ostrov koupil generátor ozónu

30.3.2020
Redakce

„Je to jedna z nejúčinnějších metod, jak zabít viry, včetně koronaviru. My jsme si nejprve půjčili generátor ozónu od hasičů, ale objednali jsme si i vlastní,“ uvedl Bureš.

Ozónem už město dezinfikovalo například mateřskou školu, městský úřad nebo objekt městské policie. O zapůjčení požádali starostové okolních obcí. I těm chce Ostrov vyjít vstříc. Podle Bureše by bylo možné generátor ozónu využít například k dezinfekci ordinací lékařů ve městě a podobně.

Profesionální generátor ozónu stál 26 000 korun a podle Bureše najde určitě uplatnění i po skončení epidemie koronaviru. Ozón působí jak na viry, tak i na bakterie nebo plísně. Na rozdíl od tekutých prostředků například na bázi chloru nezanechává zápach.

V Sokolově zajistila generátor ozónu městská společnost Sokolovská bytová. Přístroj už čistil Městský dům kultury, v němž se šijí ochranné roušky. „Poté putoval do první z mateřských škol, svou úlohu plnil v MŠ Alšova. Tato školka je vyčleněna pro děti rodičů zaměstnaných ve složkách Integrovaného záchranného systému pracujících ve správním obvodu Sokolova,“ uvedl mluvčí radnice Vladimír Meluzín. Podle něj bude přístroj použit i v dalších školkách a městských budovách.

Dezinfekci ozónem využívají také v městských autobusech v Karlových Varech. „Dezinfikujeme speciální chemií i zastávky,“ uvedli provozovatelé na webu.

vera/čtk

První oběť koronaviru v Karlovarském kraji. Zároveň také první uzdravenýNepřehlédněte