Jednadvacetiletý mladík zbil a pořezal svoji těhotnou družku, hrozí mu osm let vězení

31.3.2022
Roman Kořinek

Sokolovští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve jednadvacetiletého mladíka, kterého obvinili ze spáchání zločinu vydírání a přečinů výtržnictví a nebezpečného vyhrožování.

„Mladý muž začal v polovině listopadu loňského roku vulgárně nadávat a následně i vyhrožovat své těhotné třiadvacetileté družce, se kterou pobýval v bytě své jednačtyřicetileté matky. Po vyhrocené konverzaci uchopil družku pod krkem a vyhrožoval jí usmrcením. Následně jí několikrát udeřil rukou do oblasti hlavy,“ uvedl policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že vzápětí vytáhl jednadvacetiletý mladík z kapsy příborový nůž a tím svoji družku řízl do ruky.

Dalšímu jednání naštěstí zabránila policejní hlídka, kterou přivolala vyděšená matka obviněného muže. O den později si obviněný přišel do bytu pro své osobní věci. Třiadvacetiletá družka ho ovšem do bytu ze strachu o svůj život a zdraví nepustila.

„Muž jí proto začal pod oknem bytu vulgárně nadávat a vyhrožovat. To ale mladá žena nechtěla poslouchat a tak z bytu utekla a vše oznámila policii,“ dodal policejní mluvčí s tím, že jednadvacetiletý mladík byl již v minulosti pravomocně odsouzen za výtržnictví, a proto mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na osm let.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte