Její díla vlastní papež, princ i prezident. Výtvarnice Šindelářová vystavuje v sídle Libereckého kraje

4.2.2023
Fefík

Výstavu ručně malovaného skla a vitráží výtvarnice Jitky Šindelářové pořádá pod záštitou náměstkyně hejtmana Květy Vinklátové krajský úřad Libereckého kraje.

Výstava bude ve vestibulu budovy k vidění do 28. února, je přístupná o pondělích a středách od 8 do 17, v úterky a čtvrtky od 8 do 17 hodin, o pátcích od 8 do 16 hodin. 

Jitka Šindelářová se narodila 4. května 1956 v Kněžičkách u Českého Dubu. O tom, že se chce věnovat výtvarné činnosti, věděla už od mládí.

V roce 1971 nastoupila do sklářské školy v Novém Boru, obor malířka skla. Malování skla se věnuje celý svůj život přesto, že ji mnozí známe jako návrhářku hraček z výrobního družstva Dubena. Po roce 1989 začala samostatně podnikat v oboru malování skla a výroby vitráží.

Liberecká Oblastní galerie slaví 70 let. Zahrne návštěvníky výběrem novinek i historie

 

Její práce jsou v soukromých sbírkách v Česku i v zahraničí. Práce z rukou Jitky Šindelářové vlastní například norský korunní princ Haakon Magnus, papež Benedikt XVI., exprezident Václav Klaus nebo Karel Gott.

Šindelářová pracuje posledních jedenáct let v místním Občanském sdružení D.R.A.K., kde své bohaté zkušenosti s výtvarnou činností předává i dalším.

V roce 2016 se stala Osobností Českodubska, své výtvory již dříve prezentovala v tamním Podještědském muzeu.

Zdroj: Jan Mikulička, Liberecký krajNepřehlédněte