Ivan Steiger (*1939 v Praze) je karikaturista, ilustrátor, malíř, spisovatel a režisér, který od roku 1969 žije a působí v Německu. Od roku 1958 studoval na FAMU dramaturgii a scenáristiku a psal básně a povídky. Od roku 1961 začal pravidelně kreslit pro Literární noviny a jeho kresby se začaly objevovat i v zahraničních časopisech a novinách. Jeho kresba pařezu, z něhož vyrůstá malá květinka, se stala ve světě jedním ze symbolů okupace. Roku 1969 odešel do Mnichova, kreslil pro Süddeutsche Zeitung a od roku 1972 pravidelně pro Frankfurter Allgemeine Zeitung, kde do roku 2011 uveřejnil devět tisíc kreseb. Jeho drobné a prosté kresby, které vybízejí k přemýšlení, se objevily v mnoha světových novinách, v Evropě i v USA.
Mezi jeho nejvýznamnější díla patří soubor kreslených ilustrací k Bibli. Ilustroval knihy Oty Filipa, Karla Kryla a několik sbírek vtipů a anekdot. Sbírku anekdot o Radiu Jerevan také sám napsal. Jako autor i režisér realizoval 27 krátkých i hraných filmů a v posledních letech maluje také obrazy.
Po roce 1980 se začal zabývat sbíráním dětských hraček, roku 1983 otevřel muzeum hraček v Mnichově a od roku 1994 je jeho sbírka hraček, jedna z největších na světě, vystavena v Muzeu hraček v budově Nejvyššího purkrabství na Pražském hradě.
Adolf Hoffmeister (1902 v Praze – 1973 v Říčkách) byl spisovatel, publicista, dramatik, malíř, kreslíř, scénograf, karikaturista, překladatel, diplomat, právník, vysokoškolský profesor a cestovatel. Byl zakládajícím členem Devětsilu, předsedou Československého svazu výtvarných umělců, zastupoval Československo v UNESCO a PEN klubu. Po okupaci mu bylo znemožněno publikovat.
Jako karikaturista měl Hoffmeister vyvinutý smysl pro důstojnost člověka, odrážející demokratické tradice, ve kterých vyrůstal a jejichž kořeny do sebe vstřebal, nikoli socialistický životní způsob, ke kterému se hlásil později, nicméně jej nepřijímal bezezbytku.
Jeho nejznámějšími díly jsou karikatury významných osobností, zejména kulturní avantgardy. Pro Hoffmeisteovu kresbu byla charakteristická jednoduchost a vtip. Zobrazované osoby nezesměšňoval a ve zkratce zachycoval jejich rysy.
Vladimír Jiránek (1938 v Hradci Králové – 2012 v Praze) bude patrně nejznámější ze čtveřice autorů. Charakteristická je pro něj jednoduchá linka. Mezi jeho nejznámější díla patří Bob a Bobek – králíci z klobouku, krátké filmy Pivo přes ulici, Co jsme udělali slepicím, Hokej je hra, večerníčky Pat a Mat nebo animované vložky filmu Srdečný pozdrav ze zeměkoule.
V roce 1962 absolvoval na pražské Filozofické fakultě Univerzity Karlovy žurnalistiku, ale po celý život působil jako kreslíř a ilustrátor na volné noze. Od roku 1990 se věnoval zejména politické karikatuře. Jeho vtipy na aktuální témata bylo možno vidět v Lidových novinách, Mladé frontě DNES, v Hospodářských novinách, v časopise Reflex a na internetových stránkách Neviditelného psa.
Jiří Kalousek (1925 v Novém Bydžově – 1986 v Praze) byl český malíř, kreslíř, karikaturista a ilustrátor. Byl žákem Antonína Pelce a Františka Muziky na VŠUP. Ilustroval řadu knih pro děti (Otazníky detektiva Štiky, Obrázky z českých dějin a pověstí), humoristických publikací, leporel, kreslených filmů i umělecky naučné literatury.