Jednou z forem prezentace výsledků práce svých žáků byly Koncerty z obýváku, při kterých vystupovali prostřednictvím internetu mladí interpreti hrou na jednotlivé hudební nástroje. A tak jsme v posledních dnech mohli vyslechnout například jazzovou skladbu Night And Day v podání trumpetisty Viktora, skladbu Lesní skřítci v podání kytaristky Aničky nebo skladbu Poem od Zdeňka Fibicha v podání klavíristky Markéty. Tato vystoupení i nadále pokračují.
Zájemci, kteří on-line vysílání zmeškali, mohou na zmíněných stránkách najít odkazy na záznamy těchto vystoupení.
Jinecká pobočka ale myslí i na budoucnost. Noví zájemci o hudební nebo o literárně-dramatický obor mají možnost využít blížících se zápisů pro školní rok 2021 – 2022, které proběhnou v prostorách knihovny v budově Společenského centra Josefa Slavíka v Jincích ve středu 16. a 23. června od 14 do 18 hodin.
Ještě předtím se ale uskuteční, pokud to hygienická opatření dovolí, hudebně-cirkusový průvod městysem Jince. Ten je plánován na pátek 11. června, a měl by začínat v 15 hodin. Na čtyřech zastaveních je připraven bohatý hudební i zábavný program, včetně prezentace jednotlivých hudebních nástrojů, pantomima, žonglování a budou připraveny i dílničky pro zájemce z řad dětí.





















