Kadaň chce koupit objekt Slovan, chce tam mít startovací byty

29.2.2020
Ondřej Matěj Hrubeš

Budovu, kterou čeká rozsáhlá rekonstrukce, chce město pořídit přibližně za osm milionů korun. Koupi musí ještě schválit zastupitelé na svém březnovém zasedání, řekl novinářům starosta Kadaně Jiří Kulhánek (ODS).

Původní vlastník chtěl z objektu vytvořit hotel nebo ubytovnu, teď ho ale prodává. Nemovitost se nyní podle Kulhánka nabízí za polovinu odhadní ceny.

Pokud zastupitelstvo záměr schválí, začne se předělávat projekt, který následně ukáže výši investic spojenou s rekonstrukcí. Opravy by se podle Kulhánka rozdělily do dvou let, v roce 2021 by se mohlo začít stavět. „Pokud vše půjde dobře, startovací byty bychom mohly začít nabízet v roce 2022,“ řekl Kulhánek.

Město chce v objektu vytvořit přibližně dvacet bytů o velikosti 2+kk. „Chceme zde mít i správce, který bude objekt hlídat, a také dva bezbariérové byty. Chceme vylepšit i okolí, oplotit tam zeleň, která je před domem. Udělat tam oplocené hřiště pro děti uživatelů, co tam budou bydlet,“ řekl Kulhánek. K byům by měly patřit i sklepy.

Kadaň s 18.000 obyvateli začala budovat startovací byty asi před deseti lety. Byty jsou určeny mladým lidem od 18 do 35 let za nízké nájemné, aby si mezitím mohli našetřit na vlastní bydlení. V současné době je ve městě podle starosty přes sto takovýchto bytů a je o ně stále zájem.

ČTKNepřehlédněte