• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Kam na státní svátek? Na výstavu Game on, nebo do Valdštejnského paláce

  28.10.2017
  Ondřej Hudec

  O dnešním státním svátku se nebudou konat pouze oficiální ceremoniální akce k uctění výročí našeho státu, ale také výstavy, koncerty, nebo prohlídka Senátu.

  Game On

  Největší výstava o historii počítačových her Game On. Expozice v prostorách nově vznikajícího Art&Digital centra v hale 40 v Pražské tržnici v Praze Holešovicích nabídne více než 200 hratelných her a herních zařízení od roku 1960 po současnost
. Výstava vyzdvihuje kreativitu a vědecké objevy, které způsobily revoluci v herním průmyslu.

  OBRAZEM: Středočeská muzea zvou k oslavě státního svátku jen za symbolické vstupné

  Prestižní londýnské kulturní centrum Barbican Centre (City of London) přiveze do Prahy jednu ze svých nejúspěšnějších expozic – výstavu o historii, vývoji a budoucnosti počítačových her Game On. Ve více než třiceti světových metropolích ji už viděly téměř 4 miliony lidí. Expozici bude doplňovat bohatý doprovodný program. Návštěvníci se mohou se těšit na exhibiční turnaje i turnaje pro veřejnost, přednášky ikon české herní scény, speciální program zde budou mít Let’s players stars a Youtubers.

   

  Den otevřených dveří Senátu

  U příležitosti Dne vzniku samostatného Československa se v sobotu 28. října 2017 opět otevře sídlo Senátu veřejnosti. Na návštěvníky budou čekat komentované prohlídky Valdštejnského paláce, zpřístupněny budou i historické prostory Kolovratského paláce. Veřejnost se také může těšit na výjimečnou výstavu k 80. výročí úmrtí prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

  Zemřel bývalý senátor a majitel nižborské sklárny Jiří Rückl

  Brány obou paláců se pro veřejnost otevřou v 9.00 hod. Skupiny na prohlídky Valdštejnského paláce budou čítat 40 osob, prohlídky v délce cca 45 min. budou následovat po sobě přibližně po patnácti minutách. Poslední prohlídka bude v 16.00 hod. Návštěvníci se také mohou těšit na architektonicky mladší Kolovratský palác, který je součástí sídla Senátu a je spjat především s pohnutou historií protektorátu Čechy a Morava. Prohlídky Kolovratského paláce budou individuální, bez průvodců. Otevřena bude také Valdštejnská zahrada. Vstup zdarma. Změny programu vyhrazeny. S ohledem na kapacitu vnitřních prostor bude vstup do Valdštejnského paláce regulován.

  Opera – Příhody lišky Bystroušky – Leoš Janáček

  Po více než deseti letech se na repertoár Národního divadla vrací Janáčkova slavná „filosofická revue“ o zvířatech a lidech, o touze, zklamání ze života i moudrém smíření s věčnou přírodou.

  Příhody lišky Bystroušky, inspirované novinovým románem Rudolfa Těsnohlídka, převedeným s velkým pochopením, citem i nadsázkou do operní podoby, jsou titulem s velkým diváckým potenciálem. Svým vtipem, myšlenkovou hloubkou i emotivitou může oslovit dospělé publikum stejně jako svou malebností a výpravností publikum dětské.

  Ivo Kahánek: Toužil být popelářem, skončil u piána

  Toto Janáčkovo dílo je ve světě jednou z nejslavnějších českých oper a je uváděno stále znovu a znovu. Ondřej Havelka ve své nové inscenaci na jedné straně hravě a poeticky ztvárňuje groteskní zvířecí svět i svět rázovitých lidiček, na druhé straně však také míří pod povrch pouhé malebnosti a ukazuje, že mezilidské vztahy ani v této Janáčkově opeře zdaleka nejsou tak idylické, jak by se mohlo zdát.

  Dlabačov slaví své druhé narozeniny

  Jediné kino na Praze 6 oslaví své 2. narozeniny. Těšit se můžete na celodenní program, který začíná v 11:00 28.10. a bude pokračovat až do večerních hodin. Nenechte si ujít speciální HOGO FOGO oslavu břevnovského kina!

  Dlabačov také nabídne pro každého od 6 do 100 let workshop animovaného filmu, během kterého může každý nahlédnout pod pokličku výroby animovaného filmu, rozhýbat své výtvarné nápady a vyzkoušet si nový způsob kreativního vyjadřování.

  Jak vypadal most u Národního divadla před více než sto lety. Prohlédněte si Prahu po návratu v čase

  V kavárně kina Dlabačov pak můžete navštívit celodenní HOGO FOGO Břevnovský Jarmark, kde se setkáte s módou, šperky, designem, ručně vyrobenými drobnostmi a vůbec se spoustou drobných radostí, které si budete moci zakoupit a odnést domů. K tomu si popovídáte s přáteli nad šálkem výborné kávy z dlabačovské kavárny.

  Stará Praha a my

  Kromě toho, že budete sportovat, vyplňovat a malovat, se od dvou hodin na Střeleckém ostrově také něco dozvíte.  Vstupné na akci činí 150 korun na osobu a 500 za celou rodinu. Předškoláci mají vstup zdarma. A jaká témata vás na akci čekají?

  • Jak vznikla Praha kolem nás
  • Střelecký ostrov sportovní
  • Zvířata všude kolem
  • Proč je Petřín Petřín? A má Petřínská rozhledna dvojče?
  • Labutě to mají těžké
  • Kdo byl „starej Procházka“
  • Malování na ostrově

  Příběh tajemného Péráka: Postrach esesáků nebo žen?

  A jako benefit pro dospělé…

  • Co mají společného Sovovy mlýny a Kaplického knihovna
  • Jaký je plán ND
  • Co jsou fireflies
  • Řetězy na Mostě Legií

  Témata:

  Nepřehlédněte