Karlovarsko je ve čtvrtfinále evropského poháru CEV

20.1.2022
Roman Kořinek

Skvělá jízda volejbalistů Karlovarska pokračuje. Před týdnem doma jednoznačně přejeli turecký celek Galatasaray Istanbul a dnes v odvetě předvedli podobně jednoznačný výkon a vybojovali postup mezi nejlepších osm celků tohoto druhého nejprestižnějšího evropského poháru.

Karlovarsko nastoupilo v Turecku bez respektu ze soupeře, ale v prvním setu dokázalo s domácími držet krok pouze do jeho poloviny. Pak si hráči Galatasaraye vypracovali náskok, který dokázali postupně navyšovat a první sadu vyhráli 25:17. Jenže to byl naštěstí jediný set, který v obou duelech dokázali dovést do vítězného konce. Poté už na palubovce kralovali Západočeši, kteří si hned na začátku druhého, třetího i čtvrtého setu dokázali vybudovat rozhodující náskok a zápas dotáhli do vítězného konce. Jednotlivé sety Karlovarsko vyhrálo 25:17, 25:18 a 25:22, celý zápas 3:1 a zajistilo si tak postup do dalších bojů.

„Zvládli jsme to!! Vyhráváme 3:1 a postupujeme přes Galatasaray Istanbul do čtvrtfinále CEV CUP, kde jsme po dlouhé době jediným českým zástupcem. Tam nás bude čekat další zajímavý soupeř, a to francouzský tým Tours, který postoupil přes italskou Modenu a ve svém kádru má olympijského vítěze. První zápas se bude konat doma v prvním únorovém týdnu. Doufáme, že nás přijdete podpořit v této neuvěřitelné jízdě,“ oslavoval vítězství klubový web Karlovarska bezprostředně po vyhrané turecké bitvě.