Karlovarsko nedalo soupeři šanci a připsalo si první extraligovou výhru

26.9.2022
Roman Kořinek

V úvodním kole nového ročníku volejbalové extraligy hostili úřadující mistři z Karlových Varů mužstvo Beskyd. Domácí celek vstupoval do zápasu jako jednoznačný favorit posilněný výhrou v Superpoháru, ve kterém přehrál Jihostroj České Budějovice.

Roli favorita si začali svěřenci trenéra Jiřího Nováka plnit hned od začátku zápasu a soupeře přehrávali po všech stránkách. Karlovarsko si rychle vypracovalo náskok 10:5, který postupně navyšovalo. První set nakonec domácí vyhráli 25:13 a svůj elán a nekompromisní hru si přenesli i do druhého setu. V něm opět dominovali a dovolili hostům pouze jedenáct bodů.

Nejvyrovnanější částí zápasu byl třetí set, kdy se hosté ujali vedení a až do stavu 15:15 tahali za delší konec. Jenže domácí stav srovnali a poté si již dokázali koncovku třetího setu pohlídat. Vyhráli ho 25:23 a zápas byl podle očekávání jednoznačnou záležitostí. Ta pro tým Karlovarska znamenala výtečný vstup do nového extraligového ročníku, ve kterém obhajuje mistrovský titul.

S jednoznačným výsledkem byl spokojený i kapitán Karlovarska Daniel Pfeffer, který k zápasu řekl: „Pro nás super výsledek, tak jsme si to představovali. První dva sety, co jsme předváděli, bylo téměř bezchybné. Ve třetím setu jsme klasicky usnuli, ale v závěru to dohnali, takže veliká spokojenost.“

A podobně jako kapitán Karlovarska hodnotil zápas i trenér Jiří Novák, který hráčům pogratuloval k vítězství. „Úspěšně jsme zvládli vstup do zápasu, ten byl impozantní. Dva sety jsme parádně drželi tlak, ale v posledním jsme vypadli ve všech herních činnostech. V koncovce jsme se naštěstí vrátili a dotáhli to do tří bodů,“ dodal spokojený trenér.